kaukaz

Klubokawiarnia tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie ze Szczepanem Ligęzą, który opowie o swojej podróży po dwóch nieuznawanych republikach: Abchazji i Górskim Karabachu.
Klubokawiarnia tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie z Arkadiuszem Sieroniem i Kasperem Fiszerem, którzy opowiedzą o swojej wędrówce przez Kaukaz Południowy - Armenię, Azerbejdżan i Gruzję.
Helena Amiradżibi-Stawińska urodziła się 23 września 1932 w Tbilisi. Scenarzystka i reżyserka filmowa.
Tancerz, artysta baletu, choreograf gruzińskiego pochodzenia. Tańczył na scenach Polskiego Baletu Narodowego, Opery Narodowej oraz Narodowego Teatru Gruzji.
Polski reżyser teatralny i filmowy gruzińskiego pochodzenia, urodziny 3 listopada 1937 roku.
Artystka, malarka pochodzenia gruzińskiego. 
Aktor gruzińskiego pochodzenia. Znany m. in. z serialu "Barwy Szczęścia".
Solistka Polskiego Baletu Narodowego.
Ta gruzińska restauracja w 2015 została zwycięzcą plebiscytu 'Knajpa roku', organizowanego przez Gazetę Wyborczą.
Historyk, kartwelolog. Jest adiunktem  w Strudium Europy Wschodniej Wydziału Orintalistyki Uniwersytetu Warszawskiego jak również kierownikiem Seminarium Kaukaskiego Studium Europy Wschodniej UW.
Języki orientalne są najważniejszą propozycją w tej szkole. Jest to piersze tego typu miejsce, które specjalizuje się w tak szerokim obszarze językowym.
Gruzińska restauracja, w której można poznać wszystkie smaki Gruzji dzięki mistrzom kulinarnym, którzy przybyli tu z Tibilisi. To autentyczna kuchnia tego kraju, zasmakujesz się tu w prawdziwym chaczapuri, spróbujesz pierożków chinkali, a na deser zjesz typową słodką czurczchelę. Restauratorzy oferują również bogatą kartę win - głównego trunku przy wznoszeniu toastów, do których w Gruzji przywiązuje się ogromną wagę. Znajduje się tu także kawiarnia, gdzie można miło spędzić czas i wypić świeżo...
Tłumacz przysięgły z języka gruzińskiego. Współpracuje również z Fundacją dla Wolności.
W samym sercu Starego Miasta znajduje się restauracja serwująca dania kuchni gruzińskiej. Miejsce wyróżnia się tym, że można tutaj posmakować autentycznych gruzińskich potraw, a nad menu czuwają rodowici Gruzini.
Drodzy Czytelnicy! Tym razem chcę Państwu przedstawić miłośnika polskiej poezji, poetę i publicystę Rafaila Tagizade, który pochodzi z Azerbejdżanu, ale Polskę lubi z całego serca.
Urodził się w 1956 w Baku w Azejberdżanie. Jest absolwentem Liceum Plastycznego w Baku (Wydział Malarstwa ) oraz Akademii Filmowej WGIK w Moskwie (Wydział Scenografii). Jest autorem licznych scenografii i dekoracji do filmów animowanych. W Polsce wbrał udział w licznych wystawach i realizował m.in.: scenografie do cyklicznego programu edukacyjnego "Mała wielka niebieska kula" (1994-1996), dekoracje i animacje do filmu reklamowego Algezal (1997).
Urodził się w Armenii w 1968 roku. Ukończył szkołę aktorską w Erewaniu. Pracował również jako montażysta filmowy, kamerzysta i reżyser.
Myślą przewodnią Fundacji jest to, że Ormianie zawsze byli i są ważną częścią historii i kultury Polski. Przedmiotem zainteresowania Fundacji są armenika, mające związek z Ormianami Polskimi: druki, rękopisy, fotografie, szaty liturgiczne, naczynia liturgiczne, obrazy, sprzęty i pamiątki. Armenika te Fundacja konserwuje, kataloguje, a ponadto digitalizuje fotografie i dokumenty, identyfikuje stare fotografie oraz gromadzi, czyli przyjmuje w depozyt, przyjmuje jako dar oraz planuje kupować.
Duet muzyczny, w którego skład wchodzi Gamid Ibadullayev, pochodzący z Azerbejdżanu perkusista, malarz i operator filmowy, oraz Wojciech Kwapisiński, gitarzysta warszawskiej etno-jazzowej Gaamery, który w projekcie Gamid Group gra również na tarze - azerskim instrumencie ludowym. Muzyka duetu oscyluje wokół muzyki etnicznej i eksperymentalnej muzyki współczesnej.
Ośrodek Studiów Wschodnich powstał w 1990 roku, a jego celem jest monitorowanie oraz analiza politycznej, ekonomicznej i społecznej sytuacji w państwach Europy Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach oraz na Kaukazie i w Azji Centralnej.