ludzie

Anastasia to emigrantka z Ukrainy, która pewnego razu wróciła do domu i spróbowała śpiewania do muzyki męża. Nowe hobby momentalnie przyniosło jej wiele radości i przerodziło się w obiecującą twórczą karierę.
Alla Marchenko jest socjolożką, doktorantką PAN w Warszawie (Podyplomowa Szkoła Nauk Społecznych), badaczką i poetką.
Anna Deynega jest mistrzynią tkania ze słomy. Od ponad 10 lat wytwarza ze słomy ukraińskiej różne wyroby - tradycyjne i nowoczesne.
Plac Wolności, znajdujący się na terenie klubokawiarni Młodsza Siostra, jest miejscem spotkań warszawskich Białorusinów. Przestrzeń integracji symbolicznie wyznacza rzeźba w formie litery Ў, która odróżnia alfabet białoruski od pozostałych alfabetów wschodniosłowiańskich. 
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
Płynie w niej polsko-rosyjska krew. Fotografka i dziennikarka udowadniająca, że we współczesnym świecie jest miejsce dla humanistów. Jej życie zawieszone jest między Moskwą, a Warszawą.
Ynk Atelier OMM to małe centrum kultury japońskiej, mające swoją siedzibę na Pradze Północ. Ynk Atelier OMM zajmuje się popularyzacją kultury i tradycji japońskiej przez organizację autorskich warsztatów kreatywnych. Działalność artystyczna centrum obejmuje zróżnicowane zajęcia edukacyjne, które adresowane są zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. W Ynk Atelier OMM organiowane są wykłady oraz ćwiczenia w formie zabawy, a także praktyczne warsztaty dotyczące elementów kultury i...
Na czas tej prelekcji oderwiecie się od codzienności i wyruszycie do niezwykłej krainy, którą ciężko sobie wyobrazić! Położona jest ona najdalej od Polski, znajdziecie ją na globusie praktycznie pod naszą ojczyzną. Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora (przereklamowana sztuczna wyspa). Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, atole na Tuamotu oraz rajskie Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami....
Centrum Wielokulturowe w Warszawie zaprasza na spotkanie 'Jak młodzi Tunezyjczycy zmieniają swój kraj?'. Poznaj głosy młodych obywateli Tunezji – jedynego kraju, który po arabskiej wiośnie uważany jest za funkcjonującą demokrację... i przy okazji spróbuj tunezyjskiego ciasta Makrouth.
Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki 'Twarze tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach'. Jest to opowieść o wyjątkowej podróży na Filipiny. Małgorzata Szumska leci na skąpane w słońcu wyspy, by pomagać mieszkańcom w odbudowie ich domów zburzonych przez potężny tajfun. Na miejscu spotyka ludzi, którzy opowiadają o swoich niezwykłych, wzruszających przeżyciach, o filipińskich obyczajach, religii, przyjaźniach i miłościach…
Jewish Community Center zaprasza na obchody tegorocznego Mitzvah Day.
Od najdawniejszych czasów ludy Ameryki przejawiały zainteresowanie roślinami, które dawały im schronienie, lekarstwo, pokarm, jak i surowiec niezbędny do przeżycia w środowisku. Gdy stopniowo przechodziły z trybu wędrownego do osiadłego, mogły rozwinąć obserwację ich cech i właściwości. Pionierami w tej dziedzinie byli Dawni Meksykanie którzy z pośród 25 tyś rodzajów roślin, co dziesiątej nadali nazwę w języku Nahuatl. Przypisano im również głębokie znaczenia które z czasem stały się swoistym...
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na seminarium pt. 'Rola Religii w Myśli Sysjonistycznej Achad Ha-Ama i Josefa Chaima Brennera'. Spotkanie poprowadzi dr Daria Boniecka-Stępień.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na pokaz slajdów Katarzyny i Andrzeja Mazurkiewiczów z cyklu 'Z himalajskich szlaków'. Zanskar, odcięty od świata przez kilka miesięcy w roku, zamieszkują serdeczni i gościnni ludzie. W 1980 r. wybudowano tam pierwszą, i do tej pory jedyną, drogę samochodową, co przyspieszyło rozwój regionu o kilka stuleci.
Zapraszamy na opowieści Moniki Radzikowskiej z syberyjskiej Tuwy i Mongolii. Tuwa, czyli dawny Urianchaj, to kraina niezwykła i tajemnicza, a jej mieszkańcy podkreślają pokrewieństwo z sąsiednimi Mongołami, dumnymi potomkami Czyngis-chana, który czai się tam na każdym kroku i na końcu każdej wypowiedzi.
Już w najbliższą sobotę w ramach cyklu spotkań Kontynentu Warszawa zapraszamy do Klubokawiarni Centrum Wielokulturowego na prezentację książki 'Świat goni za happy endem' autorstwa Miszy Szymko - podróżnika, zakochanego w Skandynawii i Europie Wschodniej. Podczas spotkania poznamy fascynujące historie podróżne i przekonamy się, że nie ma rzeczy niemożliwych...
Makabi Warszawa organizuje pierwszy Maccabi Fun Run w Warszawie. To również pierwszy bieg charytatywny skupiający społeczności żydowskie z całej Europy. Bieg odbędzie się na nowym stadionie lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
W najbliższy czwartek zapraszamy, na pokaz slajdów 'Sudan Południowy – historie przeróżne' autorstwa Piotra Horzeli.
Projektantka biżuterii i akcesoriów. Pochodzi z Ukrainy, a od roku mieszka w Warszawie.
Kawiarnia podróżnicza Południk Zero zaprasza na spotkanie podróżnicze, na którym poznacie wiele ciekawostek dotyczących USA i Meksyku.
Malarka i działaczka społeczna. Urodziła się 26 marca 1981 roku na Północnym Kaukazie. Mieszka i pracuje w Warszawie.
Sofya to rosyjsko-polska piosenkarka i autorka tekstów, urodzona w Moskwie, obecnie mieszkająca w Warszawie. Śpiewa w językach angielskim, francuskim, rosyjskim, polskim i portugalskim. Sprawnie łączy kultury, inspiracje i historie.
Prof. klin. lek. med. Enkhjargal Dovchin to specjalistka od akupunktury i medycyny naturalnej, lekarka internistka po studiach medycznych i specjalizacji na kierunku medycyna naturalna. Ma duże doświadczenie z zakresu akupunktury, akupresury i ziołolecznictwa.
Białoruski operator i montażysta video.
Już w najbliższą środę Łazienki Królewskie zapraszają na spotkanie z Istvánem Kovácsem – wybitnym węgierskim poetą, historykiem, dyplomatą i cenionym tłumaczem literatury polskiej. Wieczór z Istvánem Kovácsem, zatytułowany 'Liryka i żywioł historii', otwiera jesienny cykl spotkań 'Światło literatury'. Współorganizatorem jest Wschodnia Fundacja Kultury 'Akcent'.

Strona 1 z 10