nauka języka

Armia Zbawienia to międzynarodowa organizacja chrześcijańska, która powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii. Przed II wojną światową funkcjonowała również w Polsce. Swoją działalność nad Wisłą wznowiła w 2005 roku. Organizacja posiada oddziały w Rzeszowie, Starachowicach i Malborku.
Ukraiński Dom w Warszawie został otwarty w listopadzie 2014 roku, po Rewolucji Godności w Ukrainie. Nad ideą centrum, które będzie wspierać ideę jedności i postulować godne życie Ukraińców w Polsce, aktywnie debatowały społeczności ukraińskie w Warszawie. W rezultacie Dom Ukraiński został oficjalnie uruchomiony przez Fundację Nasz Wybór.
Esy i Floresy z Harry'ego Pottera w Warszawie? Tak! I nawet nie trzeba przechodzić przez żaden mur! Jak wam się podoba / As you like it to kameralna, anglojęzyczna księgarnia położona w śródmieściu, która jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla każdego, kto interesuje się kulturą anglosaską i chciałby mieć kontakt z językiem. 
Tomas Senda, bohater wywiadu, jest Litwinem mieszkającym w Warszawie. Skończył Lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. Pochodzi z Puńska - dwujęzycznej polsko-litewskiej miejscowości, położonej w północno-wschodniej części województwa Podlaskiego, niedaleko granicy z Litwą. Tomas jest żywo zainteresowany kwestią kontaktów języka polskiego i litewskiego, a zwłaszcza ich owocem - gwarą puńską (Punsko šnekta). W rozmowie dla Kontynentu spróbuje wyjaśnić, czym charakteryzuje się gwara...
Vladimir Guzman Contreras urodził się w Meksyku, od ponad 10 lat mieszka w Polsce. Jest muzykiem, gra w latynoamerykańskim zespole Obeha Czarna. Wielokrotnie występował na Wielokulturowym Warszawskim Street Party, a także angażował się w inne projekty Fundacji Inna Przestrzeń. Pisał dla Kontynentu odważne felietony podejmujące kwestie migracji, tolerancji, eurocentryzmu czy Ameryki Łacińskiej: "Eurocentryzm", "Nacjonalizm czy idiotyzm?", "Jeszcze słowo o Latynosach", "Eurabia". Jak trafił do...
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
Słownik kolumbianizmów składa się z 10.000, aktualnie powszechnie używanych, haseł i wyrażeń kolumbijskiej odmiany języka hiszpańskiego, pochodzących z różnych regionów kraju. Zawiera słownictwo ogólne, potoczne, z języka młodzieżowego, związane z folklorem, kulturą, czy też z fauną i florą. Obecnie słownik zawiera 3.500 terminów, 4000 definicji i 3.000 przykładów użycia. Prezentowana wystawa jest zaledwie próbką prowadzonych badań naukowych na temat wariantu języka hiszpanskiego używanego w...
Jewish Community Center zaprasza na kontynuację intensywnego kursu hebrajskiego w nieco bardziej luźnej formie kursu 'połówkowego'.
Fundacja im. profesora Mojżesza Schorra zaprasza na kurs języka hebrajskiego dla początkujących.
Fundacja im. prof. Mojżesza Schorra zaprasza na bezpłatną lekcję języka hebrajskiego biblijnego.
Nieformalne spotkania miłośników języka rosyjskiego w Warszawie, na których można porozmawiać po rosyjsku z native speakerami i z tymi, którzy również próbują opanować ten język. Można tam poznać wielu ludzi z identyczną pasją. Spotkania odbywają się raz na tydzień. Kontakt:Facebook: RussianSpeakingClubWarsaw
Jewish Community Center zaprasza na Boker Tow, (hebr. 'dzień dobry') coniedzielne drugie śniadania, podczas których będzie można skosztować koszernych przysmaków kuchni żydowskiej, polskiej i izraelskiej.
Szkoła Języka Norweskiego Zoozanko serdecznie zaprasza na Dzień Otwarty. Poznaj nas i poczuj norweski klimat naszej szkoły!
Rozpoczęły się zapisy na kursy w Czeskim Centrum. Uczymy się języka czeskiego na różnych poziomach zaawansowania, zaczynamy od października.
Słowianka powstała z zamiłowania do nauczania języka rosyjskiego. Jest to szkoła dynamiczna, nowoczesna i jednocześnie otwarta oraz przyjazna.
Magazyn dla uczących się języka rosyjskiego.
Polsko-ukraiński portal 'Port Europa' zachęca do nauki języka ukraińskiego. Nie jest on trudny, wbrew powszechnemu przekonaniu jest w większym stopniu zbliżony do języka polskiego, niż do rosyjskiego. Problemem dla osób nie mających wcześniej kontaktu z ukraińskim czy rosyjskim może być jedynie cyrylica, dlatego dla ułatwienia i uwidocznienia podobieństw polsko-ukraińskich, ukraińskie słowa zapisywane są w transliteracji w polskim alfabecie.
Projekcja filmu 'Goryl Śnieżek w Barcelonie' (Copito de nieve) w ramach dyskusyjnego klubu filmowego Cine Club .
Koncert Tricahue, Ameryka Łacińska w mig, na który zapraszamy, to utwory kompozytorów południowoamerykańskich oraz europejskich, czerpiących inspirację z muzyki latynoskiej.
Lubisz podróżować, ale na weekend zostajesz w Warszawie? Odwiedź z rodziną i przyjaciółmi 'Przystanek Helsinki' na Jazdowie! Na przełomie maja i czerwca dzieci będą się bawić w towarzystwie Muminków i św. Mikołaja, a starsi poznają fińska kulturę i podstawy języka.
Języki orientalne są najważniejszą propozycją w tej szkole. Jest to piersze tego typu miejsce, które specjalizuje się w tak szerokim obszarze językowym.
Varsovie Accueil jest stowarzyszeniem, które ma na celu integrację osób francuskojęzycznych w Warszawie. Organizuje w związku z tym różne warsztaty (kuchnia, taniec, historia Polski, język polski, brydż...) oraz wycieczki. Prowadzi także serwis ogłoszeń.
Szkoła Języków Wschodnich (SJW) działająca przy Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskeigo oferuje unikalną ofertę nauczania języków blisko- i dalekowschodnich, orientalnych oraz języków państw obszaru b. ZSRR. 
Jestem Ukrainką i chciałabym trochę opowiedzić o tym, jak Ukraińcy poszukują pracy w Polsce. Poza Ukrainą pracuje około 1,5mln. Ukraińców. Najwięcej – blisko 700 tys. w Rosji, 200 tys. we Włoszech i Czechach. W Polsce – około 150 tys (główne na Mazowszu, w województwie zachodniopomorskim i dolnośląskim). Pracują przeważnie w budownictwie, rolnictwie i w handlu, często nielegalnie.
Fundacja Vivaswan została założona w lipcu 2011 roku w Warszawie. Fundatorom przyświecała idea udostępniania elementów cywilizacji indyjskiej służących ogólnoludzkim wartościom: prawdzie - dobru - pięknu.  Fundacja działa na terenie Indii jak i Polski.   

Strona 1 z 3