przegląd

5 października Centrum Wielokulturowe wraz z Klubokawiarnią Wielokulturowa rozpoczęło cykl spotkań filmowych. Co tydzień o 18:00 goście mają okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. Tym razem projekcja filmu pt. 'Mama Illegal' o pracujących nielegalnie Mołdawiankach w Austrii i Włoszech.
Ambasada Japonii, Japan Foundation, Warszawska Szkoła Filmowa oraz Kino Elektronik zapraszają na przegląd nowego kina japońskiego. W programie cztery filmy, których motywem przewodnim jest muzyka i jej rola w życiu człowieka.
Już wkrótce rusza VI Festiwal Kina Białoruskiego BULBAMOVIE 2016, w programie pokazy filmów, dyskusje oraz koncert!
5 października w Klubokawiarni Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym w Warszawie rozpoczął się cykl spotkań filmowych. Co tydzień o 18:00 goście mają okazję obejrzeć filmy, których tematyka skupia się wokół wielokulturowości i praw człowieka. W nadchodzącą środę - film 'Za kratami nie nosimy burek' o osadzonych w afgańskim więzieniu.
W ramach wystawy Textifood, Instytut Francuski w Polsce i Kinoteka zapraszają na specjalne pokazy filmów poświęconych modzie, projektantom, stylowi życia i miłości…
Już dziś rusza 32 Warszawski Festiwal Filmowy! W programie ponad 170 specjalnie wyselekcjonowanych produkcji z całego świata i wiele więcej...
Pod koniec września Kino Luna wraz z Włoskim Instytutem Kultury zapraszają na 'Dziesięć dobrych powodów', czyli przegląd włoskich filmów krótkometrażowych. Przegląd powstał we współpracy z Centro Nazionale del Cortometraggio - Italian Short Film Center Torino.  
KINOTEKA i PLAC DEFILAD zapraszają na specjalny program kina letniego na Placu Defilad. We współpracy z ambasadami i instytutami kultury powstał unikatowy program letnich pokazów filmowych – filmów które w Polsce nie są szeroko znane lub nie były wcześniej pokazywane. Organizatorzy zapraszają w podróż do Japonii, Francji, Nowej Zelandii, Szwecji, Irlandii i Holandii. Program kina letniego Kinoteki i Placu Defilad zapowiada się różnorodnie: różne gatunki, formy, trochę klasyki i stylu retro, ale też mnóstwo współczesnych historii. Czas zacząć wakacyjną podróż dookoła świata bez przemieszczania się z Warszawy!
W 2016 roku minie dokładnie 50. rocznica przyznania 'Sklepowi przy głównej ulicy' - reprezentantowi Nowej Fali zaliczanemu do arcydzieł kina światowego - pierwszego w historii Oscara dla czechosłowackiego filmu. Trudno o lepszą okazję do przypomnienia polskim widzom najważniejszych dzieł tego nurtu. Ta okrągła rocznica spowodowała, że takie instytucje jak Filmoteka Narodowa, Czeskie Centrum, Instytut Słowacki, Gutek Film oraz Fundacja RAW postanowiły zjednoczyć siły, by zorganizować wyjątkowy przegląd filmowy pod hasłem Buntownicy kamery - czechosłowacka Nowa Fala.  
Miesięcznik "Rosyjski Kurier Warszawski", to jedyne pismo wydawane w Polsce od grudnia 1991 r. w języku rosyjskim. Obecnie oferowane jest również wydanie on-line gazety.