sport

Szkoła Tai Chi, stylu Wu (Hao) w przekazie bezpośrednio z jego kolebki - miasteczka Guangfu w prowincji Hebei w Chinach.
'Kiedy regularnie staję na macie, w moim życiu wszystko samo doskonale się układa...' Z okazji premiery książki '13 lekcji jogi' Agnieszka Passendorfer zaprosza Was na wyjątkowe spotkanie z jogą i jej osobistą historią. Inspirujące, motywujące, wyjątkowe jak wyjątkowa jest autorka i jej książka. To zaproszenie do 13 księżycowych miesięcy w każdym roku...
Orzeł Kondor Koliber- Fundacja Promocji Rdzennych Kultur  zaprasza serdecznie na warsztaty tai chi - tradycyjnej chińskiej dyscyplinych ruchowej, które poprowadzi Paweł Raszkiewicz.
Klubokawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza na spotkanie ze zdobywcą najwyższego szczytu wszystkich Ameryk - Aconcagui.
Łazienki Królewskie serdecznie zapraszają na darmowe zajęcia z jogi i medytacji dla każdej grupy wiekowej!
Makabi Warszawa organizuje pierwszy Maccabi Fun Run w Warszawie. To również pierwszy bieg charytatywny skupiający społeczności żydowskie z całej Europy. Bieg odbędzie się na nowym stadionie lekkoatletyczny Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Choć w Polsce krokiet stawia pierwsze kroki zaraża sobą coraz więcej ludzi niezależnie od statusu społecznego, płci czy narodowości. Pierwsza oficjalna drużyna krokieta powstała we Wrocławiu, założona przez grupę czeskich miłośników, a teraz przyszedł czas na pierwszy turniej o Puchar Polski rozgrywany w sercu Warszawy na Placu Defilad. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00, natomiast finał został zaplanowany na godz. 18:00. Zawody poprzedzi otwarta gra, podczas której każdy będzie mógł spróbować swoich sił i... pokochać krokiet.
Łazienki Królewskie zapraszają na bezpłatne zajęcia z jogi w każdą sobotę, w godz. 9.15-11.00!
Fundacja dla Wolności, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i Dzielnica Targówek zapraszają do Parku Rzeźby na Bródnie na 12. edycję rozgrywek piłkarskich Etnoliga.  Na boisku nieważne są kolor skóry, orientacja seksualna czy religia. Liczą się szybkość, podanie i strzał. Będzie się można o tym przekonać w trakcie międzykulturowych rozgrywek piłki nożnej, które 16 lipca startują w Parku Rzeźby na Bródnie.'Dziś często słyszy się o kryzysie polityki multikulturalizmu. Etnoliga pokazuje jak można prowadzić taką politykę skutecznie, jak budować wspólne wartości i więzi między ludźmi wychowanymi w różnych kulturach. Przez sport uwalniamy dobrą energię, ale i walczymy z dyskryminacją w samym sporcie: w dostępie do boisk, w kulturze kibiców, w mediach. To samo dotyczy równości płci. Futbol kobiecy w Polsce dopiero odkrywamy, a w Etnolidze od samego początku grały z nami dziewczyny. Tyle że wtedy było ich kilka, a teraz kilkadziesiąt. Piłka to pasja, która łączy ludzi, a boisko jest jak sportowa agora. Dlatego projekt jest zarządzany demokratycznie, a nasze działania wykraczają poza samą grę. Etnoliga to rodzaj miejskiego eksperymentu. Do tego mobilnego, ponieważ co sezon zmieniamy dzielnicę i zachęcamy lokalne społeczności do zabawy i nieoczywistych spotkań'. Krzysztof Jarymowicz, koordynator projektu.Tym razem liga zawita na boisko w Parku Bródnowskim i stanie się częścią ósmej odsłony Parku Rzeźby pt. 'Mieszczanie z Bródna', której finałem będzie odsłonięcie pomnika – autoportretu mieszkańców. Bródno jest bardzo zróżnicowaną etnicznie dzielnicą, w której kultura fizyczna jest ważną częścią życia wielu mieszkańców.W Etnolidze startują 8-12-osobowe amatorskie drużyny dorosłych (16+). W każdym zespole musi grać co najmniej 3 mężczyzn i 3 kobiety oraz zawodnicy przynajmniej 3 narodowości. Każda drużyna będzie gospodarzem jednej kolejki, podczas której przygotuje prezentację. W trakcie rozgrywek planowane są też warsztaty antydyskryminacyjne. Organizatorzy zapewniają obsługę techniczną, sędziowską i medyczną.   Udział jest bezpłatny. Terminy:8 kolejnych sobót od 16 lipca do 3 września 2016, godz. 10-16Park Bródnowskiul. Wyszogrodzka 11
Muzeum dla Dzieci zaprasza na półkolonie etnograficzne zainspirowane wielkimi wydarzeniami sportowymi tego roku: Euro 2016 oraz Olimpiadą letnią w Rio de Janeiro. Motywem przewodnim będzie 'kultura fizyczna', którą rozumiemy jako harmonijne kształtowanie zarówno przymiotów ducha i ciała. Uczestników czeka podróż do źródeł cywilizacji i idei sportu - starożytnej Grecji, Ameryki Południowej, oraz Francji i Brazylii – gospodarzy tegorocznych sportowych zmagań.
Zapraszamy na wystawę FutboLove Historie, która udowadnia, że futbol jest wszędzie. Wystawa to opowieść o fenomenie futbolowej pasji i kibicowaniu jako żywej kulturze. Obecna wystawa 'Czas Świętowania' przeobraża się w  świątynię sportu i wypełnia niepowtarzalnymi eksponatami z największej w Polsce kolekcji legendy dziennikarstwa sportowego – Stefana Szczepłka. Zapraszamy na serie tematycznych wydarzeń towarzyszących wystawie.  Zapraszamy do wspólnego oglądnie meczy polskiej reprezentacji w Muzeum, a także na warsztaty, pokazy i koncerty! 
Żydowski klub sportowy, nawiązujący do tradycji przedwojennych klubów Makabi.
Sportowiec i tancerz pochodzący z Afryki środkowej. Urodził się w Kinshasie - stolicy Demokratycznej Republiki Konga.   
Był przedostatni dzień sierpnia. Znalazłem się w ogromnym tłumie. Nie pamiętam, kiedy byłem wśród tylu ludzi. Chyba na Woodstocku, gdzie było ćwierć miliona uczestników. W sercu Warszawy, jako że nie przepadam specjalnie za marszami i protestami ulicznymi, nigdy nie byłem w tak licznym tłumie, jak ten który wyszedł ze Stadionu Narodowego tamtego wieczoru.
Etnoliga to największy w Polsce międzykulturowy projekt piłkarski. Wybrało ją kilkuset zawodników i zawodniczek z blisko 50 krajów – od Szwecji po Kamerun i od Argentyny po Japonię. Turniej jest bezpłatny i nie stawia żadnych barier uczestnikom. Co roku organizowane są dwa sezony: ponad dwadzieścia kolejek i 200 meczy. System rozgrywek zapewnia emocje nawet w meczach słabszych drużyn. Zawodnicy spotykają się w halach i na boiskach w różnych dzielnicach Warszawy.   Gdy siedem lat temu piłkarze Wybrzeża Kości Słoniowej pierwszy raz awansowali na mistrzostwa świata, kraj pogrążony był w wojnie domowej. Drogba, kapitan reprezentacji i napastnik Chelsea London, na kolanach błagał przed kamerami, by rodacy odłożyli broń. Podkreślał, że w reprezentacji ramię w ramię grają przedstawiciele różnych grup etnicznych. Sam jest z  południa, ale gdy dostał nagrodę dla najlepszego piłkarza Afryki, zawiózł ją na północ. Dlatego jest dla nas wzorem.
Qigong oznacza dosłownie pracę z energią (życiową) człowieka – energią Qi. Są to różnorodne ćwiczenia uporządkowujące przepływ energii wewnątrz ciała, napełniające ciała Qi, rozwijające umiejętność emisji Qi, wpływające korzystnie na zdrowie, zarówno fizyczne, energetyczne jak i duchowe. Są to ćwiczenia ogniskujące się na pracy z siłą życiową Jing, jej transmutacją w Qi, równoważeniem wodnej i ognistej Qi w zależności od potrzeb i rozprowadzaniu jej wewnątrz ciała, przemianą energii Qi w moc duchową Shen i pracą nad doświadczaniem absolutu (Tao) poprzez Shen. Są różne „style ” qigong, od miękkich do twardych, od wykonywanych jako poszczególne ruchy, do całych zestawów ruchów.
W dniu 24 października 2003 roku z inicjatywy Dariusza Rozuma został powołany Komitet Założycielski Polskiego Związku Sumo, którego przewodnictwo powierzono Andrzejowi Wojdzie. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu w tym zakresie zostało podpisane w dniu 29 października 2003 r. i weszło w życie, to jest 14 listopada 2003 roku. Przewodniczący Komitetu Założycielskiego złożył wniosek do Prezesa Polskiej Konfederacji Sportu Andrzeja Kraśnickiego w sprawie zatwierdzenia statutu i wydania decyzji zezwalającej na działalność Polskiego Związku Sumo. W dniu 18 marca 2004 roku International Sumo Federation przysłało do Polski oficjalny Certyfikat członkowski i tym samym istnienie związku zostało usankcjonowne przez Międzynarodowy Związek Sumo.
Polsko-Chińskie Stowarzyszenie kung fu wu-shu prowadzi Mistrz Zhang Feng Jun. Stowarzyszenie obejmuje szkołę walki w stylach: Shaolin Quan [Shaolin Chuan], Taijiquan [Tai Chi Chuan], Ba Gua Zhang [Pa Kua Chang] - "Dłoń Ośmiu Trygramów", Xing Yi Quan [Hsing-I Chuan] - "Pięść Pięciu Elementów", Chin Na oraz Sanda. Ponadto w szkole naucza się techniki Qi Gong [Chi Kung] i masażu leczniczego.    http://www.nanbei.pl/