warszawa

Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej – PAUCI powstała w kwietniu 2005 roku jako organizacja kontynuująca misję Inicjatywy Współpracy Polsko-Amerykańsko-Ukraińskiej.
Andriy pochodzi z Krzywego Rogu, gdzie studiował i mieszkał do 2016 roku. W 2010 roku ukończył Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Krzywym Rogu na kierunku Psychologia Praktyczna. Po studiach pracował jako psycholog w szkole oraz w organizacji pomagającej osobom chorym na HIV. Od 2016 roku mieszka w Warszawie i praktykuje praktykę psychologiczną (w tym online). Uwielbia pomagać ludziom i poprawiać życie swoich klientów poprzez terapię.
Alla Marchenko jest socjolożką, doktorantką PAN w Warszawie (Podyplomowa Szkoła Nauk Społecznych), badaczką i poetką.
Armia Zbawienia to międzynarodowa organizacja chrześcijańska, która powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii. Przed II wojną światową funkcjonowała również w Polsce. Swoją działalność nad Wisłą wznowiła w 2005 roku. Organizacja posiada oddziały w Rzeszowie, Starachowicach i Malborku.
Gdzie w Warszawie kupić prawdziwe Ciasto Kijowskie? W sklepie "Nostalgia"! Tutaj znajdziesz tradycyjne mydło do prania, legendarny balsam “Gwiazdka”, miotły do ​​kąpieli, dżemy z Gruzji i Mołdawii. Towar można nabyć zarówno w sklepie jak i on-line.
Anna Deynega jest mistrzynią tkania ze słomy. Od ponad 10 lat wytwarza ze słomy ukraińskiej różne wyroby - tradycyjne i nowoczesne.
Największą ofertę pierogów w Warszawie znajdziesz w Krainie Pierogów na Jana Pawla II. Oferuje zarówno klasyczne przepisy, jak i opcje bezglutenowe. Mięsisty i obfity, słodki i z owocami. Znajdziemy tu pierogi tradycyjne: ukraińskie, białoruskie i ruskie.
Sieć sklepów spożywczych Best Market zebrała to, czego Ukraińcom w Polsce brakuje – ogromną gamę produktów rybnych, konserw, sosów, słodyczy, napojów z Ukrainy, a nawet piwa. Znajdziesz tu ukraińskie chipsy, nasiona słonecznika, chałwę, pianki i ukraińskie słodycze. Ponieważ import mięsa i przetworów mlecznych z Ukrainy do UE jest zabroniony, jako zamienniki oferowane są podobne produkty polskie. Asortyment towarów z Ukrainy uzupełniają słynne gruzińskie lemoniady, mleko skondensowane z...
Ares Fight Club - klub mieszanych sztuk walki (MMA - Mixed Martial Arts, ang) został założony przez Ukraińca Romana Zinchuka* latem 2020 roku pod tytulem „Sparta MMA Warszawa”.
Ukraińska szkoła "Materynka" jest placówką ogólnokształcącą, która zapewnia swoim uczniom wszechstronny rozwój osobowości oraz kształtowanie kluczowych kompetencji.
Ukraiński Dom w Warszawie został otwarty w listopadzie 2014 roku, po Rewolucji Godności w Ukrainie. Nad ideą centrum, które będzie wspierać ideę jedności i postulować godne życie Ukraińców w Polsce, aktywnie debatowały społeczności ukraińskie w Warszawie. W rezultacie Dom Ukraiński został oficjalnie uruchomiony przez Fundację Nasz Wybór.
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
W najbliższy weekend Biuro Przewodników Skarby Warszawy zorganizuje dwa spacery po Warszawie, której już nie ma - mieście, którego 30% przedwojennych mieszkańców stanowili Żydzi. Głównym tematem będzie ich kultura, religia, historia i pozostałości tego świata, które przetrwały do naszych czasów.
W Księgarni Geograf opowiemy między innymi o tym, jak wyglądają miasta umarłych, co Filipiny zawdzięczają amerykańskiej armii, w czym Manila podobna jest do Warszawy, jakie jest największe marzenie każdego Filipińczyka i jak łatwo zaginać czaso-przestrzeń w komunikacji. 
Jewish Community Center zaprasza na obchody tegorocznego Mitzvah Day.
O tym co oczywiste i nieoczywiste opowiedzą podczas spotkania w Geografie dziewczyny pochodzące ze Lwowa i Odessy Tetyana Rodnyenkova i Alla Maievska.
Hillel Warszawa to pierwsze w Polsce centrum Hillel International. To przestrzeń stworzona specjalnie dla młodych Żydów w stolicy i w kraju, którzy chcą wspólnie angażować się w życie żydowskie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą odświeżyć lub rozpocząć naukę języka hebrajskiego biblijnego na bezpłatną lekcję pokazową. Lekcja odbędzie się 26 października.
Mongolia - szósty najmniej zaludniony kraj świata. Kraj pustyń, stepów, gór, olbrzymich przestrzeni. Mekka miłośników koni, nieskrępowanej wolności oraz żywej, namacalnej historii. 
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na koncert, prezentujący utwory z płyty 'Libelid' w wykonaniu Oli Bilińskiej wraz z zespołem.
Żydowski Instytut Historyczny oraz Księgarnia na Tłomackiem zaprasza do Klubu Czytelniczego w październiku. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone twórczości Dawida Grosmana.
Jeszcze do 17 października w Łazienkach Królewskich można oglądać wystawę prezentującą projekty krajobrazowe jednego z największych architektów w historii niemieckiej sztuki ogrodowej, Petera Josepha Lenné. XIX-wieczny pruski ogrodnik i architekt krajobrazu doby klasycyzmu był autorem transformacji kilkudziesięciu ogrodów na terenie dawnych Prus, w tym w Klein-Glienicke, Poczdamie i Świnoujściu.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na otwarcie wystawy 'Historia sztuki w walce o pamięć. Józef Sandel (1894–1962) twórca Muzeum ŻIH' prezentującej dorobek uczonego i badacza kultury żydowskiej.
PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę po Cmentarzach Prawosławnym i Karaimskim w Warszawie. Wycieczkę poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka miejska.
Klub Skład Butelek serdecznie zaprasza na koncert warszawskiego składu o afrykańskich zamiłowaniach muzycznych.

Strona 1 z 7