warszawa

Mała Gruzja to restauracja gruzińska położona w Śródmieściu.
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
W najbliższy weekend Biuro Przewodników Skarby Warszawy zorganizuje dwa spacery po Warszawie, której już nie ma - mieście, którego 30% przedwojennych mieszkańców stanowili Żydzi. Głównym tematem będzie ich kultura, religia, historia i pozostałości tego świata, które przetrwały do naszych czasów.
W Księgarni Geograf opowiemy między innymi o tym, jak wyglądają miasta umarłych, co Filipiny zawdzięczają amerykańskiej armii, w czym Manila podobna jest do Warszawy, jakie jest największe marzenie każdego Filipińczyka i jak łatwo zaginać czaso-przestrzeń w komunikacji. 
Jewish Community Center zaprasza na obchody tegorocznego Mitzvah Day.
O tym co oczywiste i nieoczywiste opowiedzą podczas spotkania w Geografie dziewczyny pochodzące ze Lwowa i Odessy Tetyana Rodnyenkova i Alla Maievska.
Hillel Warszawa to pierwsze w Polsce centrum Hillel International. To przestrzeń stworzona specjalnie dla młodych Żydów w stolicy i w kraju, którzy chcą wspólnie angażować się w życie żydowskie.
Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą odświeżyć lub rozpocząć naukę języka hebrajskiego biblijnego na bezpłatną lekcję pokazową. Lekcja odbędzie się 26 października.
Mongolia - szósty najmniej zaludniony kraj świata. Kraj pustyń, stepów, gór, olbrzymich przestrzeni. Mekka miłośników koni, nieskrępowanej wolności oraz żywej, namacalnej historii. 
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na koncert, prezentujący utwory z płyty 'Libelid' w wykonaniu Oli Bilińskiej wraz z zespołem.
Żydowski Instytut Historyczny oraz Księgarnia na Tłomackiem zaprasza do Klubu Czytelniczego w październiku. Najbliższe spotkanie będzie poświęcone twórczości Dawida Grosmana.
Jeszcze do 17 października w Łazienkach Królewskich można oglądać wystawę prezentującą projekty krajobrazowe jednego z największych architektów w historii niemieckiej sztuki ogrodowej, Petera Josepha Lenné. XIX-wieczny pruski ogrodnik i architekt krajobrazu doby klasycyzmu był autorem transformacji kilkudziesięciu ogrodów na terenie dawnych Prus, w tym w Klein-Glienicke, Poczdamie i Świnoujściu.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na otwarcie wystawy 'Historia sztuki w walce o pamięć. Józef Sandel (1894–1962) twórca Muzeum ŻIH' prezentującej dorobek uczonego i badacza kultury żydowskiej.
PTTK Trakt zaprasza na wycieczkę po Cmentarzach Prawosławnym i Karaimskim w Warszawie. Wycieczkę poprowadzi Sylwia Kasprowicz, licencjonowana przewodniczka miejska.
Klub Skład Butelek serdecznie zaprasza na koncert warszawskiego składu o afrykańskich zamiłowaniach muzycznych.
Zapraszamy na spotkanie z Giorgi Maglakelidze, Gruzinem, który opowie o kraju zwanym perłą Kaukazu. 
Prace z Bułgarii, Czech, Rumunii, Włoch i wielu innych krajów świata – Międzynarodowa Wystawa Satyrykon – Legnica 2016 przygotowana przez Legnickie Centrum Kultury wspólnie z Fundacją Kulturalno-Społeczną Satyrykon zagości w Muzeum Karykatury im. Eryka Lipińskiego. Zwiedzający będą mogli ją oglądać przy ul. Koziej 11 w Warszawie od 16 września do 6 listopada.
Kawiarnia Tam i z Powrotem zaprasza wszystkie dzieci na 'Kino Dzieci na śniadanie', podczas którego, będziecie mieli szansę jako pierwsi obejrzeć zestaw animowanych filmów krótkometrażowych z całego świata!
Stowarzyszenie Interwencji Prawnej oraz Centrum Wielokulturowe w Warszawie zaprasza migrantów na spotkanie informacyjne z prawnikiem 'Legalna i bezpieczna praca w Polsce'.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na spotkanie z autorem książek 'Pollywood. Jak stworzyliśmy Hollywood' oraz 'Pollywood. Uciekinierzy z raju'.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na spacery edukacyjne, które odbędą się w ramach XX Festiwalu Nauki.
Kampania '60+Kultura' jest skierowana do osób powyżej sześćdziesiątego roku życia. Ma je zachęcić do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym, dzięki wykorzystaniu oferty dostępnej w ich miejscu zamieszkania. Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na wydarzenia w ramach kampanii Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego '60+kultura'.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na finisaż wystawy 'Amsterdam polskich Żydów' i oprowadzanie kuratorskie z dr. hab. Janem Doktórem.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na spacery edukacyjne. 18 września, w 70. rocznicę odnalezienia pierwszej części archiwum będą miały miejsce dwie wycieczki edukacyjne, w których przybliżona zostanie postać patrona ŻIH,  Emanuela Ringelbluma.
Opery, spektakl wokalno-taneczny i kameralne koncerty - to główne atrakcje II Festiwalu Oper Barokowych, który już 2 września rozpocznie się w Łazienkach Królewskich. Goście będą mogli obejrzeć m.in. haendlowskiego 'Orlanda' i niesłusznie zapomniane dzieło Leonardo Vinciego - 'Semiramide riconosciuta'.

Strona 1 z 7