wstęp wolny

Armia Zbawienia to międzynarodowa organizacja chrześcijańska, która powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii. Przed II wojną światową funkcjonowała również w Polsce. Swoją działalność nad Wisłą wznowiła w 2005 roku. Organizacja posiada oddziały w Rzeszowie, Starachowicach i Malborku.
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
Beit Warszawa zaprasza wszystkich chętnych na kontynuację cyklu wykładów poświęconych judaizmowi - 'Next Step'.
Klubo-kawiarnia Wielokulturowa w Centrum Wielokulturowym zaprasza na bajki i legendy afrykańskie - nie tylko dla dzieci...
Jewish Community Center zaprasza na spotkanie z Hanną Krall pt. 'O (A)pollonii i nie tylko'. 
Jewish Community Center zaprasza na dyskusję o tym, kto jest Żydem?
Zapraszamy na spotkanie z Wiesławem Borkowskim jr., który od lat podróżuje po Chinach. Artysta tworzy tam i wystawia swoje dzieła, inspirowane zarówno kulturą chińską jak i zachodnią. Bada również buddyjskie jaskinie w Dunghuangu.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wykład dr Assel Baieli (Almaty Management Uniwersity) poświęcony wizerunkowi kobiety w literaturze kazachskiej z przełomu XIX i XX w. Twórcy eposów stworzyli następujące typy: przyjaciółkę – towarzyszkę, doradczynię chana, głowę rodu i wojowniczkę.
Zamek Królewski w Warszawie zaprasza na pokaz tureckiego filmu zatytułowanego 'Puszka Pandory'.
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu 'Muzyka Wielu Kultur', na scenie wystąpi Buba Badjie Kuyateh & Bantamba.
Festiwal Human Doc, Staromiejski Dom Kultury i Instytut Globalnej Odpowiedzialności zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Gorączka złota' oraz dyskujsę prowadzoną przez Ewę Jakubowską-Lorenz z IGO.
Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum, w ramach cyklu 'Sześć wieków relacji polsko-tureckich' zaprasza na wykład: 'Świat oczami Turków: z dziejów kartografii osmańskiej'.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na spotkanie Klubu Czytelniczego wokół książki 'Żywopłot' Dorit Rabinyan.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół książki pt. 'Kobiety i Schulz'.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na drugie spotkanie w ramach cyklu 'Kultury i postaci Afryki', jego tematem będzie Chimamanda Ngozi Adichie - współczesna pisarka nigeryjska, wykładowczyni uniwersytecka, aktywistka na rzecz kobiet i równości społecznych.
Na czas tej prelekcji oderwiecie się od codzienności i wyruszycie do niezwykłej krainy, którą ciężko sobie wyobrazić! Położona jest ona najdalej od Polski, znajdziecie ją na globusie praktycznie pod naszą ojczyzną. Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora (przereklamowana sztuczna wyspa). Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, atole na Tuamotu oraz rajskie Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami....
Azja Południowo-Wschodnia to potęga smaków, zapachów, pełna życzliwych ludzi - daje możliwości przeżycia niejednej przygody. Opowiemy zarówno o popularnej Tajlandii jak i o rzadko odwiedzanej przez turystów Kambodży i Sri Lance.
Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji (IOM) i Kino Muranów zapraszają na Globalny Festiwal Filmów Migracyjnych!
Spotkanie 'Zawód: reporter'. Gościem trzeciego spotkania z cyklu będzie Witold Repetowicz, który opowie o swojej książce 'Nazywam się Kurdystan', o walce Kurdów z Państwem Islamskim oraz ich dążeniu do niepodległości, o reporterce wojennej i o trudnościach w pisaniu o Bliskim Wschodzie.
Instytut Słowacki zaprasza na Boże Narodzenie po słowacku.
Festiwal Human Doc i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na pofestiwalowy pokaz filmu 'Inne dzieci'.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na koncert zespołu 'Gabán Azul'.
Instytut Francuski w Warszawie zaprasza na 'Godzinę Bajki', wspólne rysowanie oraz wystawę prac dzieci w Mediatece.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na premierę spektaklu 'Robimy Czechowa', na motywach jednoaktówki Antoniego Czechowa pt: 'Oświadczyny'.
Fundacja Chibi Waru i Staromiejski Dom Kultury zapraszają na warsztat poświęcony japońskim tradycjom noworocznym oraz sztuce origami.

Strona 1 z 11