wydarzenia

Andriy pochodzi z Krzywego Rogu, gdzie studiował i mieszkał do 2016 roku. W 2010 roku ukończył Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny w Krzywym Rogu na kierunku Psychologia Praktyczna. Po studiach pracował jako psycholog w szkole oraz w organizacji pomagającej osobom chorym na HIV. Od 2016 roku mieszka w Warszawie i praktykuje praktykę psychologiczną (w tym online). Uwielbia pomagać ludziom i poprawiać życie swoich klientów poprzez terapię.
Armia Zbawienia to międzynarodowa organizacja chrześcijańska, która powstała w 1865 roku w Wielkiej Brytanii. Przed II wojną światową funkcjonowała również w Polsce. Swoją działalność nad Wisłą wznowiła w 2005 roku. Organizacja posiada oddziały w Rzeszowie, Starachowicach i Malborku.
Instytucja biblioteki kojarzy nam się ze stałością. Z możliwością powrotu do tych samych książek, by przypominać sobie zawarte w nich myśli. Z porządkiem katalogu. Z sennym rytmem kartkowania kolejnych tomów. Dlatego wizyta w Wielokulturowej Bibliotece, inicjatywie Fundacji Kultury bez Barier, zakłóciła nasze codzienne przyzwyczajenia – odróżnia się ona od tradycyjnych księgozbiorów tym, że jest żywa. Cechuje ją efemeryczność – z jej zbiorów możemy skorzystać raz do roku, przez godzinę, w...
Klub Ukraińskich Kobiet to nieformalne stowarzyszenie kobiet z siedzibą w Warszawie, działające na rzecz edukacji, integracji ukraińskiej społeczności i promocji kultury ukraińskiej w Polsce. Klub został założony Fundacją Nasz Wybór. Regularnie organizujemy rozmaite warsztaty, spotkania, koncerty oraz inne wydarzenia społeczno-kulturalne. Klub jest otwarty na przedstawicieli różnych narodowości i grupy wiekowe.
Już w najbliższą niedzielę Biuro Przewodników Skarby Warszawy zaprasza na spacer po Muranowie i jego okolicach. Niegdyś serce nieistniejącej już dzielnicy żydowskiej, obecnie obszar należący do Śródmieścia i Woli.
Wraz z Kapelą Góralska Hora z Zakopanego zapraszamy na muzyczną podróż, w trakcie której zaprezentowana zostanie kultura góralska: unikatowa muzyka, instrumenty oraz stroje. Opowiemy  o żywiołowych zwyczajach bożonarodzeniowych - góralskich. Nie zabraknie góralskiego tańca, dla wszystkich dzieci.
Instytut Cervantesa i Stowarzyszenie Sztuki Flamenco zapraszają na seminarium, na którym flamenco będzie przedstawione jako fenomen kulturowy, próba uzewnętrznienia wielu typów emocji za pomocą śpiewu, muzyki i tańca, jako zjawisko, które bez wątpienia można nazwać Sztuką. Aby powstać i rozwinąć się potrzebowało ono odpowiedniego środowiska – najlepszym okazała się być rodzina. Treść i forma przekazu w naturalny sposób wędrowała z pokolenia na pokolenie tworząc rodzaj niepowtarzalnej dla...
Zapraszamy na spotkanie z Wiesławem Borkowskim jr., który od lat podróżuje po Chinach. Artysta tworzy tam i wystawia swoje dzieła, inspirowane zarówno kulturą chińską jak i zachodnią. Bada również buddyjskie jaskinie w Dunghuangu.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na multimedialny koncert fortepianowy promujący książkę 'Sounds of Mind'. To niezwykłe dzieło przedstawia ciekawą fuzję trzech różnych sztuk: muzyki, poezji i fotografii w duchu filozofii buddyjskiej. Pianistka i twórca projektu Magdalena Hirsz razem z poetą Davidem Waltersem oraz Davidem Sypniewskim, odpowiedzialnym za stronę wizualną, odkrywać będzie naturę medytacji, naszej muzycznej percepcji koncentracji. Publikacja jest niekonwencjonalną próbą odnalezienia...
Klub Laurazja zaprasza na prelekcję o zabytkach Indii. Indie są skarbnicą dawnej architektury, kultury i historii. Z tego ogromu zostaną zaprezentowane najważniejsze, wpisane na listę UNESCO obiekty leżące w środkowych Indiach. Groty skalne w Bhimbetce (Madhya Pradesh), stupa w Sanchi czy świątynie w Khajuraho – to tylko niektóre z nich.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wykład dr Assel Baieli (Almaty Management Uniwersity) poświęcony wizerunkowi kobiety w literaturze kazachskiej z przełomu XIX i XX w. Twórcy eposów stworzyli następujące typy: przyjaciółkę – towarzyszkę, doradczynię chana, głowę rodu i wojowniczkę.
Ozdoby z kolorowych opłatków zawieszane niegdyś nad wigilijnym stołem i tradycyjnych podłaźniczkach są już dzisiaj rzadkością. Na Mazowszu wykonują je już tylko dwie artystki ludowe. Podczas zajęć nauczymy się jak wycinać i zlepiać elementy kolorowych 'światów' i gwiazd.
Na czas tej prelekcji oderwiecie się od codzienności i wyruszycie do niezwykłej krainy, którą ciężko sobie wyobrazić! Położona jest ona najdalej od Polski, znajdziecie ją na globusie praktycznie pod naszą ojczyzną. Wyspy na środku Pacyfiku to nie tylko Tahiti i Bora-Bora (przereklamowana sztuczna wyspa). Występuje tam ponad 150 przeróżnych wysp, na których mieszka ćwierć miliona ludzi. Powulkaniczne Markizy, atole na Tuamotu oraz rajskie Wyspy Towarzystwa z wielkimi lagunami i górami....
Azja Południowo-Wschodnia to potęga smaków, zapachów, pełna życzliwych ludzi - daje możliwości przeżycia niejednej przygody. Opowiemy zarówno o popularnej Tajlandii jak i o rzadko odwiedzanej przez turystów Kambodży i Sri Lance.
W Księgarni Geograf opowiemy między innymi o tym, jak wyglądają miasta umarłych, co Filipiny zawdzięczają amerykańskiej armii, w czym Manila podobna jest do Warszawy, jakie jest największe marzenie każdego Filipińczyka i jak łatwo zaginać czaso-przestrzeń w komunikacji. 
Zapraszamy na spotkanie promocyjne książki autorstwa Anny Janowskiej. Autorka opowie o swojej podróży szlakiem pieprzu przez Keralę, Oman i Zanzibar i o przenikaniu się wielu kultur w tych odległych miejscach.
Orientalny Bazar Świąteczny to wydarzenie wyjątkowe na mapie Warszawy. Wyróżnia się na tle innych, ponieważ daje możliwość poznania smaków, zapachów i kolorów Wschodu. Sprzedawcy prezentują starannie dobrany asortyment – skarby z takich krajów jak Indie, Indonezja, Chiny, Tajlandia, Japonia, Turcja, Liban, Iran, Uzbekistan, Tadżykistan, Kirgistan, Afganistan i Palestyna. Miłośnicy pięknych przedmiotów mogą wybierać wśród bogatej biżuterii, barwnych elementów stroju czy niezwykłych przedmiotów...
Zapraszamy na  warsztaty rodzinne tradycyjnego tureckiego teatru cieni Karagöz. Podczas warsztatów dzieci obejrzą fragment oryginalnego spektaklu teatru Karagoz, poznają legendę związaną z powstaniem teatru cieni w Turcji, wykonają lalki głównych bohaterów tureckiego teatru cieni oraz poznają podstawy animowania. Przygotują też własne etiudy związane z wspomnianą legendą, które będą mogły zaprezentować kolegom, koleżankom i rodzicom.
"Niewielu ludzi wie, gdzie jest Kirgizja, a jeszcze mniej - czym ona jest. Państwo zupełnie nieznane, w którym czas płynie wolniej." Jedynym państwem Azji Centralnej, które zagnieździło się w świadomości Europejczyków, pozostaje Afganistan. Dawne republiki radzieckie: Tadżykistan, Turkmenistan, Uzbekistan i Kirgistan, zlewają się w jakąś bezkształtną całość, ich istnienie umyka świadomości Europejczyków. I tylko dzięki temu, że stały się państwami końca, zachowały one stary, niekoniecznie...
Zapraszamy na wyprawę w różne regiony świata. Będzie to opowieść o miejscach, kulturze, lokalnej społeczności i przede wszystkim temacie przewodnim – czyli miejscowej kuchni. W każdym miejscu spędziliśmy trochę czasu – podejmowaliśmy się różnych zadań, takich jak praca z dziećmi w Stanach Zjednoczonych Ameryki, prace bosmańskie na jachcie w Brazylii, spotkanie z pielgrzymami z Ekwadoru, podróże z plecakiem po Karaibach i krajach Śródziemnomorskich. Każda wyprawa jest osobną historią, ale...
Zapraszamy na spotkanie z okazji premiery książki 'Twarze tajfunu. O poszukiwaniu szczęścia na Filipinach'. Jest to opowieść o wyjątkowej podróży na Filipiny. Małgorzata Szumska leci na skąpane w słońcu wyspy, by pomagać mieszkańcom w odbudowie ich domów zburzonych przez potężny tajfun. Na miejscu spotyka ludzi, którzy opowiadają o swoich niezwykłych, wzruszających przeżyciach, o filipińskich obyczajach, religii, przyjaźniach i miłościach…
Kawiarnia Południk Zero zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Kurzejamskim. Rowerowa tułaczka po Japonii to historia opowiedziana ustami osób interesujących się kulturą Japonii od lat, ale pragnących sprawdzić swoją wiedzę w praktyce. Będzie to relacja ze spontanicznej wyprawy dwóch przyjaciół po centralnej Japonii z namiotem i pełnym bukłakiem zielonej herbaty.
Muzeum Etnograficzne zaprasza na warsztaty, podczas których poznamy zwyczaje i mody związane z przystrajaniem zielonego drzewka. Będzie to niepowtarzalna okazja do spotkania z twórczyniami ludowymi z Mazowsza i Lubelszczyzny, które na naszych oczach wyczarują świąteczne ozdoby ze słomy, papieru i opłatka. Wykonamy przepiękne bożonarodzeniowe dekoracje przy użyciu tradycyjnych ludowych technik.
Wraz z Kapelą Niwińskich zapraszamy na spotkanie muzyczno-taneczne, bazujące na dawnych grach i zabawach, w które bawiły się dzieci, młodzież i dorośli na mazowieckiej wsi, umilając sobie wolny czas po pracy i podczas wioskowych świąt. Będzie to grudniowe wydanie koncertu interaktywnego z cyklu 'Muzyka żywa' z muzyką tradycyjną.
Muzeum dla Dzieci przygotowało dla miłośników muzyki tradycyjnej warsztaty kolędowania z Kapelą Niwińskich oraz warsztaty tworzenia tradycyjnych ozdób świątecznych.

Strona 1 z 11