wystawa

Słynny czeski artysta Jiří David bierze udział w grupowej wystawie w prestiżowej Galerii Le Guern, którą również reprezentuje. Wystawa do wnętrza Galerii Le Guern obejmuje nowe prace artystów stworzone specjalnie na wystawę z myślą o ich pokazaniu w dobrze im znanym pomieszczeniu, jak również starsze prace inspirowane architekturą prywatnych i publicznych przestrzeni. Osobną grupą prac są fotografie przedstawiające elementy architektury i motywy wizualne korespondujące z wnętrzem Galerii Le...
Słownik kolumbianizmów składa się z 10.000, aktualnie powszechnie używanych, haseł i wyrażeń kolumbijskiej odmiany języka hiszpańskiego, pochodzących z różnych regionów kraju. Zawiera słownictwo ogólne, potoczne, z języka młodzieżowego, związane z folklorem, kulturą, czy też z fauną i florą. Obecnie słownik zawiera 3.500 terminów, 4000 definicji i 3.000 przykładów użycia. Prezentowana wystawa jest zaledwie próbką prowadzonych badań naukowych na temat wariantu języka hiszpanskiego używanego w...
Ta niezwykła ekspozycja pokazuje, jak problematyka relacji polsko-żydowskich ujmowana jest w sztuce komiksowej ostatnich lat. Zobaczymy kilkanaście sygnowanych plansz komiksowych ze zbiorów Muzeum Żydów Polskich POLIN wraz z komiksami. Zobaczymy m.in.:plansze z powieści graficznych: 'Powstanie. Za dzień, za dwa' z rysunkami Krzysztofa Gawronkiewicza według scenariusza Marzeny Sowy, 'Zaduszki' Rutu Modan, „Naród zatracenia” z rysunkami Mariusza Sołtysika według scenariusza Macieja...
Dom Aukcyjny DESA Unicum zaprasza na aukcję sztuki rosyjskiej. 'Rosyjska dusza jest jak spaniel, nawet jak mu jest wesoło, ma mordę rozpaczliwie smutną' – pisał Jacek Hugo-Bader. Złożoność duszy rosyjskiej odnaleźć można w literaturze, muzyce i filmie naszych wschodnich sąsiadów. Ale nie tylko – zamknięta jest także w codziennych, ale niezwykłych przedmiotach. Kazańska Ikona Matki Bożej, wizerunki świętych, unikatowy kowsz, dziewiętnastowieczne szkatułki, samowary czy papierośnice – już 8...
Wystawa sześciu polskich artystów zainspirowanych twórczością czeskich surrealistów (Toyen, Jindřich Štýrský, Karel Teige i in.) i także surrealizmem francuskim  w warszawskim Salonie DS. Artyści: Karolina Breguła, Grzegorz Kozera, Jan Mioduszewski, Marta Paciejewska, Iza Rogucka, Zo (Zofia Cielątkowska). Koła Magnetyczne nie jest kronikarską ekspozycją na temat surrealizmu, ale zachęta do podjęcia wolnej, plastycznej z nim gry. Zróżnicowanie stylistyczne kierunku zostało odtworzone dzięki...
Instytut Słowacki i Galeria u anjela w Kežmarku serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Petera Pollága 'Dziurawiec zwyczajny'.
Centralna Biblioteka Rolnicza im. Michała Oczapowskiego oraz Fundacja Righteous for the World zapraszają na konferencję i wystawę 'Polska wieś ratująca Żydów'
Zapraszamy na wystawę młodej, ukraińskiej artystki Olgi Czarneckiej.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Muzeum Warszawy oraz Instytut Architektury zapraszają na oprowadzanie po wystawie w języku angielskim  po wystawie 'Wreszcie we własnym domu'.
Czeską artystka Iveta Pilařová wzmagająca się z stwardnieniem rozsianym od 18 roku życia została zaproszona do współpracy przez kuratorkę Karolinę Wiktor, bo tematem tegorocznej edycji Kultrury i neuronauki jest właśnie ta choroba. Jednym z założeń Kultury i Neuronauki jest przedstawienie twórczości osoby dotkniętej niesprawnością neurologiczną. Pierwsza edycja w 2014 roku poświęcona była afazji i w sposób naturalny jej bohaterką stała się pomysłodawczyni i kuratorka — Karolina Wiktor.
Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza na oprowadzanie w języku angielskim po wystawie  'Wreszcie we własnym domu'. W tworzeniu wystawy o mieszkalnictwie wzięła udział interdyscyplinarna grupa badaczy i konsultantów. Znaleźli się w niej historycy architektury, socjolodzy, antropolodzy, krytycy architektury i artyści.'Jesteśmy wreszcie we własnym domu. Nie stój, nie czekaj. Co robić? Pomóż!'– deklarowali z ekranów telewizorów znani aktorzy w początkach rządów Tadeusza Mazowieckiego. To był czas...
Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie oraz Herman Ottó Muzeum w Miszkolcu zapraszają na otwarcie wystawy 'Inne Światy  /  Zaświaty. Tajemnice życia w epoce brązu na terenie północno-wschodnich Węgier'. Wystawa realizowana jest w ramach Roku Kultury Węgierskiej. Ekspozycja prezentuje najnowsze wyniki badań archeologicznych epoki brązu (2300 – 900 p.n.e.) na terenie północno-wschodnich Węgier.
W najbliższy weekend w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski odbędzie się finisaż wystawy El Hadji Sy 'Na początku myślałem, że tańczę…', połączony z prezentacją specjalnej, winylowej płyty audio 'El Hadji Sy. Siedem miniatur'.
Instytut Słowacki zaprasza na wernisaż wystawy 'Dialogi SK. Małe i większe tematy słowackiego dizajnu'.
Jewish Community Center, z wielką radością zaprasza do wspólnego świętowania swoich trzecich urodzin.
Muzeum Azji i Pacyfiku zaprasza na wystawę czasową, która prezentuje najważniejsze osiągnięcia polskich odkrywców i badaczy Azji w ujęciu historycznym, od czasów wyprawy Benedykta Polaka, emisariusza papieskiego na dwór mongolski, poprzez pionierskie badania etnograficzne, geograficzne i archeologiczne prowadzone u schyłku XIX wieku, aż po popularyzację polskiej kultury i działania konserwatorskie w XX wieku.
Staromiejski Dom Kultury zaprasza na wystawę prac dzieci - ilustracji wykonanych do książeczki 'Bajki Międzykulturowe'.
Jeszcze do 17 października w Łazienkach Królewskich można oglądać wystawę prezentującą projekty krajobrazowe jednego z największych architektów w historii niemieckiej sztuki ogrodowej, Petera Josepha Lenné. XIX-wieczny pruski ogrodnik i architekt krajobrazu doby klasycyzmu był autorem transformacji kilkudziesięciu ogrodów na terenie dawnych Prus, w tym w Klein-Glienicke, Poczdamie i Świnoujściu.
Dom Aukcyjny Piękna Gallery zaprasza na wystawę prac Elżbiety Dzikowskiej. Wystawa przedstawia abstrakcyjne fotografie natury, oraz zdjęcia z niedawnej podróży do Etiopii. To przede wszystkim fotografie ludzi, kobiet, mężczyzn, dzieci w tradycyjnych strojach i ozdobach, matki karmiące niemowlęta, wiekowi starcy.
Żydowski Instytut Historyczny zaprasza na otwarcie wystawy 'Historia sztuki w walce o pamięć. Józef Sandel (1894–1962) twórca Muzeum ŻIH' prezentującej dorobek uczonego i badacza kultury żydowskiej.
Przyjdź i doświadcz Afryki, naszej mody, muzyki, tańca, sztuki, kuchni i wiele, wiele więcej…
Już 24 września Muzeum Azji i Pacyfiku otworzy 'Strefę dźwięków', swoją pierwszą wystawę stałą. Na ekspozycji zostanie zaprezentowanych blisko 120 instrumentów muzycznych z różnych zakątków Azji i Oceanii – największa kolekcja tego typu w Polsce.
Instytut Słowacki zaprasza na wernisaż wystawy 'Biało - czerwona', podczas którego zostaną zaprezentowane rzeźby artysty Marka Ryboňa.
Ambasada Irlandii w Polsce oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie zapraszają na wernisaż wystawy 'Irlandzki zryw – Wielkanoc 1916'
MiTo art.café.books zaprasza na wystawę 'OFF | Gatteau-Guitton-Litou'. Trzej francuscy artyści, dwoje żyjący we Francji i jeden w Polsce, przedstawiają swoją wizję niebytu, rzeczywistości spoza kadru, off-u.

Strona 1 z 4