Peru – największy indiański koloryt spotkanie globtroterów Towarzystwa Eksploracyjnego. Autoren pokazu jest Ludmiła Kryńska.
Peru  to jeden z najczęściej odwiedzanych krajów Ameryki Południowej. Magnesem, który przyciąga licznych turystów jest bogata historia, w tym tajemnicza kultura Inków, ciekawa kolonialna architektura, lecz także zróżnicowany krajobraz, od surowych wybrzeży Pacyfiku, poprzez śnieżne pasma Andów aż do nizinnej dżungli Amazonki. Naszą podróż po tym fascynującym kraju rozpoczniemy od stolicy, Limy, odwiedzając Plaza Mayor, z licznymi zabytkami i budynkami instytucji państwowych. Z Limy powędrujemy na północ Peru, do położonego wysoko w górach miasta Huaraz, skąd wyruszymy w głąb górskiego pasma Cordiliera Blanca. W tym regionie  odwiedzimy Chavin de Huantar – miejscowość założoną przez przedstawicieli kultury Chavin 1400 lat p.n.e. Po dotarciu na wybrzeże Pacyfiku zajrzymy do Trujillo, malowniczego miasta z licznymi kolonialnymi budowlami. W pobliżu Trujillo odwiedzimy fascynujące budowle z prekolumbijskiego okresu Peru – ruiny miasta Chan Chan zbudowanego przez przedstawicieli kultury Moche  oraz Piramidy Słońca i Księżyca. W trakcie podróży przez ten region kraju będzie nam towarzyszyć bogaty indiański folklor mieszkańców Andów.

Wstęp wolny.

Dom Kultury Kadr 
ul.Gotarda 16

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.dkkadr.waw.pl