Program Dyskusyjnego Klubu Filmowego został stworzony przez trzy zespoły kuratorskie pracujące przy wystawach 'Robiąc użytek', 'Chleb i róże' oraz 'Po co wojny są na świecie'. Spotkania organizowane są w ogólnodostępnej przestrzeni audytoryjno-biurowej na pierwszym piętrze pawilonu Emilia w każdy wtorek, aż do końca trwania wystaw 1 maja.public.
„Jest rok 2084. Pieniądze zostały zlikwidowane, ludzie używają produktów informacyjnych jako kuponów. Państwami nie da się już kierować za pomocą rządów, a granice zostały wytyczone na nowo przez potężne jednostki. Sztuka całkowicie skolonizowała życie, każdy aspekt ludzkiej egzystencji stał się kwestią natury estetycznej. To co było niegdyś muzeum stało się centrum informacyjnym. (…) Nikt nie jest zatrudniony. Nie ma żadnej pracy do wykonania”.

2084: a science fiction show to filmowa trylogia wyreżyserowana przez socjolożkę Pelin Tan i artystę, założyciela e-flux Antona Vidokle. Drugi epizod trwa 22 minuty, tyle, ile przeciętny odcinek telenoweli.

Wstęp wolny.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
ul. Emilii Plater 51

http://artmuseum.pl