Już po raz drugi Muzeum POLIN zaprasza studentów z Polski, Niemiec i Izraela do udziału w międzynarodowej letniej szkole Polin Meeting Point. Zaproszenie kierujemy do studentów, którzy interesują się badaniem historii okresu powojennego w perspektywie porównawczej, dialogiem międzykulturowym, chcą poznać metody pracy ze świadectwami historii mówionej oraz rozwijać swoje interpersonalne umiejętności.
Interdyscyplinarny charakter programu pozwoli uczestnikom na otwartą dyskusję z rówieśnikami i zaproszonymi wykładowcami z trzech krajów. W czasie zajęć na wystawie stałej Muzeum POLIN, wizyt studyjnych w miejscach pamięci i muzeach, warsztatów i wykładów, studenci poznają różne perspektywy w badaniu historii tego okresu.

W zeszłym roku pytaliśmy o to, jak pamiętamy zakończenie II wojny światowej. W tym roku skupimy się na temacie powojennej odbudowy: tworzenia na nowo powojennej tożsamości w Polsce, Niemczech i budowania państwowości Izraela.

Wykorzystamy do tego m.in. osobiste relacje świadków, poznając przy tym metody pracy ze świadectwami historii mówionej. Wspólnie z zaproszonymi ekspertami z Polski, Izraela i Niemiec będziemy dyskutować m.in. o odradzaniu się żydowskiej społeczności, zmaganiach z doświadczeniem Holokaustu, problemie powojennej przemocy oraz sporach o kształt nowej rzeczywistości.

Program odbędzie się w Warszawie w dniach 17–31 lipca 2016 roku.

Udział w programie jest bezpłatny. Koszty transportu oraz pobytu (zakwaterowania i wyżywienia) pokrywa organizator. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w języku angielskim.

Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Mordechaja Anielewicza 6

www.polin.pl