Zapraszamy na cykliczne spotkanie dotyczące Ameryki Łacińskiej i Karaibów. Ameryka Łacińska i Karaiby to region tętniący tysiącem rytmów i rozbrzmiewający mnogością gatunków muzycznych. Spotkanie trzech światów: kultury tubylczej, europejskiej i afrykańskiej. Podczas spotkań prześledzimy historię powstania wybranych stylów i gatunków muzycznych, w znacznej części o rodowodzie afro-latynoamerykańskim, w oparciu o materiał audiowizualny i przykłady muzyczne, przyjrzymy się społecznościom, które kultywują poszczególne gatunki muzyki, sylwetkom artystów, tekstom piosenek i pieśni.
PAULINA BOJARSKA – iberystka, tłumaczka, lektorka. Interesuje się etnohistorią muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej, współczesnym folklorem i kulturą masową. Pisze doktorat na temat Pieśni wyjścia i powrotu, stylów flamenco powstałych pod wpływem folkloru latynoamerykańskiego, w Instytucie Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW. Pracuje w Centrum Studiów Latynoamerykańskich (CESLA) Uniwersytetu Warszawskiego.
PROGRAM CYKLU:
* Tango argentyńskie i urugwajskie.
* Salsa, mambo, merengue – rytmy tropikalne.
* Murga, candombe – muzyka karnawałowa hiszpańskojęzycznych krajów Ameryki Łacińskiej.
* Cumbia, bullerengue, socavón – muzyka Panamy i innych krajów Ameryki Środkowej i Karaibów.
* Calypso, soca, reggae (po hiszpańsku), reggaeton.
Zajęcia tylko w języku polskim.
Cena za sesję: 30 PLN, cena całego cyklu: 100 PLN, zniżka dla kursantów Instytutu Cervantesa: 25%.
Wszystkie wydarzenia będą miały miejsce w Instytucie Cervantesa w Warszawie przy ul. Nowogrodzkiej 22.
ZAPISY I REZERWACJE: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
22 501 39 00
Instytut Cervantesa w Warszawie
ul. Nowogrodzka 22