Muzeum Azji i Pacyfiku oraz Warszawska Szkoła Języka Japońskiego zapraszają na koncert muzyki japońskiej.
Wystąpią:
Monika Zachaj (shamisen)
Masato Yokoe (shamisen)
Ryotaro Sakamoto (kokarina, taiko)
Katarzyna Karpowicz (koto)
Adam Fijałkowski (shakuhachi)
Maja Szymanowska (śpiew).
Masato Yokoe (shamisen)
Na shamisenie gra od 12 lat, ma za sobą liczne występy w Japonii, w Polsce póki co dwa: na Matsuri - Pikniku z Kulturą Japonii oraz w znanej warszawskiej restauracji udon Uki Uki. Uczy się gry od mistrza Sakakoshi sensei, a polskiego od pewnej złotowłosej Polki.
Monika Zachaj (shamisen)
Absolwentka japonistyki UW. Dwa lata temu, gdy będąc w Japonii słuchała występu Masato, do głowy by jej nie przyszło, że będzie razem z nim występować na scenie. Pasjonatka japońskiej kultury, ćwiczy aikido, uczy się ceremonii herbaty i zarządza Warszawską Szkołą Języka Japońskiego,
Katarzyna Karpowicz (koto)
Doktorantka na japonistyce UW. Gry na koto uczyła się podczas pobytu na stypendium naukowym w Tokio, pod kierunkiem sensei Shumihō Ōzaki (szkoła Yamada-ryū), uczennicy znanego wirtuoza i kompozytora muzyki na tradycyjne instrumenty japońskie, Shina Miyashity. Obecnie kontynuuje swoje poszukiwania dzięki znanej również w Polsce wszechstronnej artystce, Michiyo Yagi (szkoła Ikuta-ryū). Interesuje ją zarówno klasyczna muzyka japońska, jak i bardziej współczesna, ale też wykorzystanie nowych technik gry w jazzie i muzyce improwizowanej.
Ryotaro Sakamoto (kokarina, Taiko)
Od dziecka gra na kokarinie, posiada licencję nauczyciela w grze na tym instrumencie. Występował razem ze swoim zespołem w Chinach, Stanach Zjednoczonych i na Białorusi. Od czasów studenckich gra na bębnach taiko. Planuje założyć zespół taiko w Polsce - obecnie jest na etapie szukania sponsorów na bębny.
Adam Fijałkowski (shakuhachi)
Na co dzień pracuje w firmie internetowej, wieczorami zaś tworzy i ilustruje książeczki dla dzieci, których bohaterem jest sympatyczny lisek Rudasek. Grę na flecie shakuhachi ćwiczy pod Skype'owym okiem swojego nauczyciela - Shirano.
Maja Szymanowska (śpiew)
Na co dzień profesjonalnie nagrywa płyty i daje koncerty. Zgodziła się z nami wystąpić i zaśpiewać "Senbonzakura". Maja w marcu wystąpi w Japonii wspólnie z mistrzem gry na shamisenie, Sakakoshi sensei.
W trakcie koncertu będzie 30-minutowa przerwa, podczas której będzie można zakupić m.in. produkty MakiMaki czy zjeść makaron udon od Uki Uki.
http://www.waon.pl/
Bilety: 20zł/ 10zł
Muzeum Azji i Pacyfiku,
ul. Solec 24.
Wydarzenie na Facebooku