Duńscy architekci znani są z wyjątkowej umiejętności integrowania formy, funkcji i zasad zrównoważonego rozwoju, łączenia 'starego' z 'nowym' oraz respektu dla naturalnego otoczenia. Przede wszystkim jednak w centrum zainteresowania duńskich projektantów stoi człowiek, a sama architektura stanowi integralną część życia Duńczyków. Duński Instytut Kultury zaprasza na dwa podwójne wykłady przybliżające duńskie myślenie o architekturze i doświadczenia w dziedzinie planowania przestrzeni miejskiej, zorganizowane we współpracy z Politechniką Warszawską i Politechniką Śląską.
The House in the City/The City in the House
Karsten Gori/LETH & GORI
Wykład podejmie temat potencjału i wyzwań związanych z funkcjonowaniem budynków w przestrzeni miejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem przestrzeni przejściowej łączącej strefę prywatną i publiczną oraz sposobów programowania tych przestrzeni - dla stworzenia miast o większej różnorodności i otwartości, w których w wyniku spotkań z innymi ludźmi stajemy się bardziej tolerancyjnymi obywatelami.

How do we create a healthy city
Rasmus Andersen/Active City Transformation (ACT)
Tematem wykładu będzie znaczenie i potencjał przestrzeni miejskich oferujących różne typy społecznych, kulturalnych i fizycznych aktywności, z korzyścią dla zdrowia publicznego, gospodarki, środowiska i życia w mieście.

Wykłady odbędą się w jęz. angielskim.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej,
ul. Koszykowa 55 (sala 103)

www.dik.org.pl