Z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem, który przypada 9 listopada, Muzeum Polin organizuje dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne.

Warsztaty będą okazją do zdobycia i poszerzenia wiedzy na temat stereotypów, uprzedzeń i mechanizmów dyskryminacji. Będziemy rozmawiać o ksenofobii we współczesnej Europie i o sposobach reagowania na antysemityzm i rasizm. Dowiemy się, czym jest mowa nienawiści, jakie typy wypowiedzi obejmuje, jakich grup najczęściej dotyczy i które mechanizmy prawne pozwalają jej przeciwdziałać.

Zajęcia poprowadzi Anna Urbańczyk – trenerka równościowa, aktywistka praw człowieka, animatorka kultury i projektów społecznych, członkini Towarzystwa Edukacji Antydyskryminacyjnej. W swojej pracy zawodowej i społecznej zajmuje się tematyką mniejszości.

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych, zwłaszcza tych, którzy nie mieli jeszcze okazji wziąć udziału w warsztatach antydyskryminacyjnych organizowanych przez Muzeum Polin.
 

Warsztaty są wydarzeniem towarzyszącym wystawie fotografii Wojciech Wilczyk: (nie)widzialne / (in)visible. Współorganizatorem warsztatów i patronem wystawy jest Stowarzyszenie „Nigdy Więcej.”


Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia do 2 listopada. Należy wypełnić formularz i wysłać go na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Więcej informacji pod powyższym mailem lub pod numerem: 22 47 10 377.

Muzeum Polin
ul. Anielewicza 6

http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/wobec-mowy-nienawisci-wobec-antysemityzmu-warsztaty