Ajurweda to „wiedza życia”, bądź „sztuka życia” – najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii. Mimo iż powstał około pięć tysięcy lat temu, dziś nie traci nic ze swojej aktualności. W trakcie warsztatu w sposób przystępny i praktyczny przekażemy, jak w codziennym życiu wykorzystać tą starożytną wiedzę. Powiemy w jaki sposób się odżywiać, jak oczyszczać organizm aby zachować zdrowie i młody wygląd.

Jedzenie jest jedną z najważniejszych czynności w naszym życiu. Jak popularnie się mówi „jesteśmy tym co jemy”. Według ajurwedy jedzenie jest pierwszym podstawowym lekarstwem, używanym do zapobiegania chorobom jak i do ich leczenia. Od tego co jemy, w jaki sposób i w jakich ilościach zależy nasze zdrowie, zarówno psychiczne, fizyczne jak i mentalne. Dania kuchni ajurwedyjskiej są proste i szybkie do przygotowania a produkty i przyprawy łatwo dostępne. Codziennie poświęcamy czas na przygotowanie posiłków zadbajmy aby były one zdrowe i pożywne.

W trakcie warsztatu :
1. Poznasz – właściwości przypraw, produktów, sposoby oczyszczania organizmu, zasady spożywania posiłków według ajurwedy.
2. Nauczysz się – przygotowywać proste i smaczne potrawy które,wspomagają trawienie, poprawiają odporność i dodają energii.
3. Planować dzień według zasad ajurwedy.
4. Nauczysz się określać jakim typem konstytucyjnym/energetycznym według ajurwedy jesteś, dzięki temu łatwo Ci będzie dopasować  indywidualnie dietę.

Razem ugotujemy:
Aromatyczną zupę z kalafiora
Ryż basmati z przyprawami
Kichari – ryż z fasolą mung
Cukinię z pomidorami
Curry z warzyw w sosie kokosowym
Deser pomarańczowy
Czatnej z białej rzodkwi
Herbatę ajurwedyjską wspomagającą trawienie
Masło sklarowane

Warsztat składa się z części praktycznej i teoretycznej. Każdy uczestnik otrzyma skrypt z przepisami.

Prowadząca:
 

Nauka gotowania według zasad ajurwedy

Termin:  28 września 2015, godz. 18.00 – 21.00
Miejsce: Warszawa, Stare Bemowo, ul. Dostępna 24
Prowadząca: Elżbieta Żuk-Widmańska

Ajurweda to „wiedza życia”, bądź „sztuka życia” – najstarszy na świecie system medyczny i filozoficzny, wywodzący się ze starożytnych Indii. Mimo iż powstał około pięć tysięcy lat temu, dziś nie traci nic ze swojej aktualności.

Jest to nauka o nas samych, pozwala nam zrozumieć naszą naturę i odkryć nasze potrzeby. Zawiera nie tylko wskazówki dotyczące leczenia chorób ale i przepisy na to – co jeść, jak dbać o siebie, jak żyć by pozostać w harmonii, szczęściu, zachowując zdrowie i długie życie.

W trakcie warsztatu w sposób przystępny i praktyczny przekażemy, jak w codziennym życiu wykorzystać tą starożytną wiedzę. Powiemy w jaki sposób się odżywiać, jak oczyszczać organizm aby zachować zdrowie i młody wygląd.

382204_10151535329065879_636119860_n

Jedzenie jest jedną z najważniejszych czynności w naszym życiu. Jak popularnie się mówi „jesteśmy tym co jemy”.

Według ajurwedy jedzenie jest pierwszym podstawowym lekarstwem, używanym do zapobiegania chorobom jak i do ich leczenia.
Od tego co jemy, w jaki sposób i w jakich ilościach zależy nasze zdrowie, zarówno psychiczne, fizyczne jak i mentalne.

Dania kuchni ajurwedyjskiej są proste i szybkie do przygotowania a produkty i przyprawy łatwo dostępne. Codziennie poświęcamy czas na przygotowanie posiłków zadbajmy aby były one zdrowe i pożywne.

W trakcie warsztatu :

1. Poznasz – właściwości przypraw, produktów, sposoby oczyszczania organizmu, zasady spożywania posiłków według ajurwedy.
2. Nauczysz się – przygotowywać proste i smaczne potrawy które,wspomagają trawienie, poprawiają odporność i dodają energii.
3. Planować dzień według zasad ajurwedy.
4. Nauczysz się określać jakim typem konstytucyjnym/energetycznym według ajurwedy jesteś, dzięki temu łatwo Ci będzie dopasować  indywidualnie dietę.

Razem ugotujemy:
Aromatyczną zupę z kalafiora
Ryż basmati z przyprawami
Kichari – ryż z fasolą mung
Cukinię z pomidorami
Curry z warzyw w sosie kokosowym
Deser pomarańczowy
Czatnej z białej rzodkwi
Herbatę ajurwedyjską wspomagającą trawienie
Masło sklarowane

Warsztat składa się z części praktycznej i teoretycznej. Każdy uczestnik otrzyma skrypt z przepisami.

Prowadząca:
Elżbieta Żuk-Widmańska - Ajurwedą zajmuje się od 2004 roku. Wiedzy i masaży  ajurwedyjskich uczyła się w Instytucie Jiva Ayurveda w Indiach, Faridabad pod kierunkiem Doktora  Partapa Chauhana. Ukończyła szkolenie w zakresie “Ayurvedic Massage and Treatment”, “Ayurveda and Rejuvenation” , ” Ayurvedic cooking and life style”.
W  School of Ayurveda and Pancha Karma w Kanoor, Kerala ukończyła kurs z zakresu masaży ajurwedyjskich “Ayurvedic body work” .
Brała udział w warsztacie “Ajurweda a świadomość ciała” prowadzonym przez Donalda Van Howtena.
Prowadzi warsztaty kulinarne uczące przygotowywania posiłków według zasad ajurwedy oraz uczy kobiety jak dbać o siebie stosując metody naturalne. Ogromną satysfakcję sprawia jej kiedy po zabiegach czy warsztatach uczestnicy przychodzą i mówią: “Ela to działa”.

Cena: 195 złotych

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest zgłoszenie mailowe lub telefoniczne potwierdzone wpłatą zaliczki w wysokości 95 złotych.

Wpłatę prosimy kierować na konto ośrodka z dopiskiem: „Ajurweda”.
Alicja Chlasta
Deutsche Bank
05 1910 1048 2944 2902 8705 0001

Pozostałą kwotę należy zapłacić w dniu rozpoczęcia, u Elżbiety Żuk – Widmańskiej.
Przyjmujemy tylko zgłoszenia potwierdzone wpłatą.
W przypadku jej braku w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji miejsce zostanie anulowane.
Swoje uczestnictwo wraz z wpłatą można wycofać do 2 tygodni przed zajęciami.
Po tym terminie wpłata przepada bez możliwości przeniesienia jej na inny termin.

Alcha Ośrodek Rozwoju Osobistego
ul. Freta 14

http://www.alcha.pl/alcha-gotuje/nauka-gotowania-wedlug-zasad-ajurwedy/?utm_source=FreshMail&utm_medium=email&utm_campaign=fm_Biuletyn%20pojesienny