Goethe-Institut w Warszawie obchodzi 25-lecie swojej działalności. Z tej okazji 25 września w siedzibie przy ul. Chmielnej 13A odbędzie się dwudziestopięciogodzinny festiwal podczas którego zaprezentują się ciekawi artyści z Niemiec i Polski.  Goście festiwalu będą mogli wziąć udział w inspirujących spotkaniach z językiem niemieckim, literaturą i filmem.

„Zależy nam na tym, by w trakcie symbolicznych 25 godzin pokazać naszym gościom wachlarz wydarzeń artystycznych i edukacyjnych, zaprosić do nieoczekiwanych spotkań
i działań interaktywnych odzwierciedlających współczesne trendy w obu krajach.” – mówi Renata Prokurat z Goethe-Institut.

Ambicją organizatorów jest zorganizowanie wydarzenia, które pokaże jaką ścieżką Goethe-Institut chce dalej podążać. Praca Instytutu poświęcona nawiązywaniu dialogu
i łączeniu ze sobą kulturalnych i społecznych zjawisk z Polski i Niemiec będzie kontynuowana, jednak Instytut rozumiany jako miejsce musi ulec zmianie, stać się bardziej inspirujący i przyjazny dla ludzi. Być nową przestrzenią na nieszablonowe pomysły, wspólne eksperymenty i wyzwania oraz odpoczynek pośród zgiełku wielkiego miasta.

W programie m.in. VOLVERE, performans taneczny grupy Waltz Binaire, literatura na łące, muzyka z Berlina i Warszawy z Molly Nilsson, Pictorial Candi i duetami Polpo Motel, Antykrystyna czyli Masecki i Moretti, Max Loderbauer i Jacek Sienkiewicz, apetyt na niemiecki czyli kreatywna nauka niemieckiego oraz interaktywne gry językowe, audiowizualny nocny maraton Johannesa Kreidlera w ramach festiwalu Warszawska Jesień, giga puzzle, mobilna stacja kulinarna magazynu KUKBUK, magiczne zwierciadło, czytanki i teatr kamishibai dla najmłodszych, fotoinstalcja Ogrodu Księżniczek z Berlina, młody wideoart z Niemiec oraz niemieckie filmy krótkometrażowe i animowane dla dzieci i młodzieży, gry planszowe, upcyclingowe warsztaty projektowe z udziałem czołowych designerów z Polski i Niemiec połączone z aukcją mody.

Więcej szczegółów na stronie www.goethe.de/warszawa25.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest wolny.

Goethe-Institut
ul. Chmielna 13a