ZAPISY:
Zaproszeni są wszyscy zainteresowani dorośli. Wybór 25 osób będzie oparty o mailową deklarację uczestnika dotyczącą oczekiwań wobec warsztatów (w formularzu rubryka "informacje dodatkowe").
Warsztaty są bezpłatne.
Prosimy wysyłać zgłoszenia za pomocą formularza na stronie:
http://artmuseum.pl/pl/wydarzenia/afryka-bez-maski-warsztaty-postkolonialnego-postrzegania-afryki/1
PROWADZĄCA:
dr Karolina Marcinkowska - antropolożka, prowadzi autorskie prelekcje dotyczące sztuki Afryki, współczesnych zjawisk kulturowych w Afryce i międzykulturowości m.in. na Uniwersytecie Otwartym UW, w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, na wydziale Kulturoznawstwa UKSW i w ramach wydarzeń kulturalnych związanych z Afryką. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, Podyplomowego Studium Krajów Rozwijających się (UW) oraz Studium Bliskowschodniego (SWPS).
Zaangażowana w projekty kuratorskie i badawcze m.in. w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie, MEG Musée d’Ethnographie w Genewie. Pracowała w Dziale Kultur Pozaeuropejskich (Afryka) w Muzeum Etnograficznym w Warszawie i w Muzeum Warszawy w Archiwum Historii Mówionej. Realizowała projekty z zakresu edukacji i promocji kultury m.in. w Ghanie (Polska Akcja Humanitarna), Kenii (Kenyan-Polish Forum), Brazylii (BrasPol). Organizowała wycieczki "szyte na miarę" po Namibii, Botswanie, Zimbabwe, RPA. Opisuje i wycenia prywatne kolekcje sztuki afrykańskiej. We wrześniu 2015 ukaże się jej książka oparta o doktorskie badania terenowe pt. "Od-tworzyć przeszłość. Kult czumba na Madagaskarze", WN Katedra.
Obecnie jest koordynatorką projektu „Społeczeństwo na rzecz tolerancji” w Otwarta Rzeczpospolita- Stowarzyszeniu przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii w Warszawie. Prowadzi też szkolenia dotyczące komunikacji międzykulturowej (ze szczególnym uwzględnieniem Afryki subsaharyjskiej) i autorski cykl prelekcji pt. Africa Remix czyli nowe zjawiska społeczno-kulturowe w Afryce subsaharyjskiej oraz warsztaty „Afryka bez maski” opracowane w ramach kursu Helsińska Fundacja Praw Człowieka , skierowane do nauczycieli_ek, pracowników organizacji pozarządowych oraz policji i straży miejskiej.
Warsztaty "Afryka bez maski" w sobotę (15.08, godz. 14:00 - 20:00) oraz autorskie oprowadzanie w niedzielę (16.08, godz. 14:00) odbędą się w ramach wystawy "Year After Zero: Powojenny uniwersalizm i geografie współpracy".
Więcej o wystawie na stronie:
Więcej o wystawie na stronie:
http://artmuseum.pl/pl/wystawy/after-year-zero
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie/ Museum of Modern Art in Warsaw
ul. Emilii Plater 51
00-124 Warszawa
00-124 Warszawa