Zapraszamy na dwudniowe warsztaty tradycyjnego tańca japońskiego Nihon Buyo prowadzone przez Hanę Umedę.
Spróbuj zanurzyć się w świecie japońskiego teatru kabuki, zobacz jak to jest tańczyć jak gejsza. Warsztaty Nihon Buyo to okazja do bezpośredniego zetknięcia się z tradycyjną kulturą japońską rodem z okresu Edo. Hana Umeda zaprasza na warsztaty tradycyjnego tańca japońskiego Nihon Buyo, które odbędą się 25 i 26 lipca w godz. 16:00-19:00 w siedzibie Teatru Remus przy ul. Kępnej 6 w Warszawie.
Podczas warsztatów zapoznamy się z podstawami ruchu w tradycyjnym tańcu japońskim, poznamy znaczenie gestów oraz sposób wykorzystywania wachlarza.
Udział w warsztatach nie wymaga żadnego wcześniejszego doświadczenia tanecznego.
Koszt warsztatów to 100 zł przy płatności przelewem do 23 lipca lub 120 zł przy płatności w dniu warsztatów.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Gwarancją udziału jest uiszczenie opłaty.

Nihon Buyo

Nihon Buyo to klasyczny taniec japoński związany z teatrem kabuki. Taniec Nihon Buyo jest w Japonii przedstawiany w niezmienionej formie od przeszło 400 lat. Tradycyjne choreografie opowiadają historie za pomocą kodu gestów. Aktor-tancerz wciela się w konkretną postać przedstawiając na scenie nie tylko przeżycia i emocje związane z bohaterem tańca, ale również jego płeć, profesję czy pochodzenie. Taniec Nihihon Buyo wykonywany jest w tradycyjnym stroju japońskim - kimonie, a głównym rekwizytem jest wachlarz, który w tańcu zmienia się w najróżniejsze przedmioty. Taniec Nihon Buyo przenosi widza w świat dawnej Japonii: jej przyrody, kultury, a przede wszystkim - poezji.

Hana Umeda

Tańca uczyła się u mistrzyni Nishikawa Fukushino ze szkoły Nishikawa-ryu w Tokio.
W Polsce propaguje taniec Nihon Buyo. Performerka i instruktorka, opracowała autorską metodę nauczania Nihon Buyo, która bierze pod uwagę różnice w używaniu ciała japońskiego i polskiego. Stworzyła serię ćwiczeń, które pomagają przyswoić sobie specyfikę japońskiego ruchu.


Teatru Remus
ul. Kępna 6