Na warsztacie nauczycie się jednego tańca od podstaw. Zabierzcie ze sobą wygodny strój. Tańczymy boso.O największej sile i uroku tańca hula stanowi jego metafizyka. Taniec sam w sobie posiada energię transformującą. Rdzenni wyspiarze czerpią z niego życiodajną siłę. Jak określił to słynący z miłości do tańca hawajski król Dawid Kalākaua: „Hula jest językiem serca, biciem serca Hawajczyków”.

Nikt nie wie dokładnie, kiedy i jak powstał taniec hula. Na Hawajach nie istniał język pisany, a historię przekazywano sobie z ust do ust i z pokolenia na pokolenie. Dlatego początki hula giną gdzieś w mrokach dziejów, w odległej epoce, kiedy według Hawajczyków bogowie byli jeszcze ludźmi. Legenda głosi, że jego prekursorką były Hi’iaka i Hōpoe.

Wyobraźcie sobie wulkaniczny Archipelag Hawaje w północno-środkowej części Oceanu Spokojnego, oddalony od najbliższego lądu o 4 tys. km. Na jednej z wysp, Hawai’i leży przepiękna plaża, Puna. Zalana słońcem, otoczona klifami i lazurowym szumem oceanu. Dwie młode dziewczyny, przyjaciółki, biegną po piasku śmiejąc się: to Hōpoe i Hi’iaka, najmłodsza siostra bogini wulkanów Pele. Stają nad brzegiem morza i wpatrują się w fale. Nagle jedna z nich zaczyna dłońmi naśladować ich ruch… I tak rodzi się taniec hula. Zaczerpnięty prosto z natury. Z serca Hawajczyków.

 

Cena: 30 zł;
Miejsce: Muzeum Azji i Pacyfiku, Solec 24

Warsztaty otwarte dla wszystkich.

Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rezerwacja: Tomasz Madej, Muzeum Azji i Pacyfiku:

Tel: 500 235 898

 

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 


Muzeum Azji i Pacyfiku

Solec 24

___________________________________________________
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur