Z okazji swoich 50. urodzin Austiackie Forum Kultury w Warszawie organizuje dwudniową imprezę muzyczną. W piątek wystąpią [dunkelbunt] LIVE oraz Effi & Band, a dzień później, po plenerowej imprezie dla dzieci, zagrają Loibner i przyjaciele w towarzystwie polskiego bandu – Janusz Prusinowski Kompania.

Program:


Piątek, 29.05

 

19.00 Koncert [dunkelbunt] LIVE

[dunkelbunt] LIVE, czyli Ulf Lindemann, to urodzony w Hamburgu, ale od lat mieszkający w Wiedniu kompozytor, producent i DJ.

Jego twórczość przypomina dźwięki zatłoczonych ulic największych metropolii świata. To kolaż muzyki klubowej, elektronicznych dźwięków z niemal każdego gatunku, funky, dancehall, reagge i hip-hopu z elementami orientalnymi, cygańskimi, bałkańskimi, z dźwiękami Dzikiego Zachodu, dalekiego Wschodu, czy Indii. Na albumach [dunkelbunta], przy produkcji których współpracował z ponad 150 muzykami, usłyszymy prawdziwą mozaikę dźwięków – odzwierciedlenie jego licznych podróży. Gdziekolwiek artysta gości - czy to Tel Awiw, Melbourne, Honolulu, Los Angeles, Paryż, Nowy Jork, Cape Town, Moskwa, czy Barcelona – uczy się czegoś nowego, obserwuje ludzi, chłonie lokalną kulturę, co jakiś czas później można usłyszeć w jego kolejnych produkcjach. Bo kto powiedział, że elektronicznych beatów nie można łączyć z fortepianem, trąbką, gitarą, greckimi bouzoukami, banjo, chińską lutnią pipa czy instrumentem smyczkowym ehru? Można. I [dunkelbunt] udowadnia, że tak różne instrumenty mogą współgrać ze sobą doskonale.

Na koncertach [dunkelbunta] możemy poczuć unoszący się w powietrzu zapach cynamonu, orientalnych olejków, japońskich wiśni, miejskiego smogu, skwar pustyni i wilgoć Amazonii. W tej muzyce jest wszystko – to jak podróż dookoła świata.

 

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/browse/admined_pages/?id=100000558690800#!/events/1575242596067049/?ref_newsfeed_story_type=regular&feed_story_type=117

 

20.30 Koncert Effi & Band

Za pseudonimem Effi kryje się Thomas Petritsch – autor piosenek oraz krążący wokół muzyki elektronicznej muzyk, z duszą poety oraz sercem wypełnionym stylem indie. Nie podpisuje się pod jednym stylem. Jego brzmienie to mieszanka wesołej muzyki elektronicznej i gitarowej. Debiutancki album Austriaka Astronaut to zbiór ciepłych, wpadających w ucho melodii, przywołujących na myśl brytyjskie klimaty. Jego utwory pojawiły się już na wielu ścieżkach dźwiękowych do austriackich i włoskich filmów, a media nie szczędzą pochwał młodemu artyście: Ten młody muzyk udowadnia, że Austria jest gorącym punktem na popowej mapie Europy. (Musikwoche), Ten debiut to całkowite dzieło sztuki. (News.de), Wspaniałe, ponadczasowe i urocze. (Curt.de), Effi wysyła smutki na księżyc i pokazuje ci słoneczną stronę życia. (Volume Magazin).


Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/browse/admined_pages/?id=100000558690800#!/events/1566774970259956/?ref_newsfeed_story_type=regular&feed_story_type=117
 

Sobota, 30.05


18:00 Polsko-austriacki pojedynek DJ-ów

Maciej “Envee” Goliński z RDC kontra Peter Waldenberger z OFR

 

19.30 Koncert Free Loibner – Prusinowski Project

Do tańca porwie nas dziesięciu muzyków z dwóch odmiennych światów. Z jednej strony mistrzowie polskiej muzyki wiejskiej. Z drugiej wolne duchy austriackiej sceny jazzowej i muzyki improwizowanej. Folklor, tradycyjne melodie i jazz tworzą dziki taniec brzmień i obrazów. Mastermind Matthias Loibner, wirtuoz liry korbowej i elektroniki, mający od wielu lat doświadczenie z przeplataniem tradycyjnej i współczesnej muzyki, jest wielkim fanem polskiej muzyki wiejskiej lub, jak twierdzi „najbardziej transowej muzyki w Europie” – a zwłaszcza, jeżeli jest ona zagrana przez Janusza Prusinowskiego i jego kompanów.
Patronat nad koncertem objęła firma STRABAG

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/browse/admined_pages/?id=100000558690800#!/events/676405102464008/?ref_newsfeed_story_type=regular&feed_story_type=117

 

Szczegóły i informacje o pozostałych imprezach z okazji 50 urodzin austriackiego Forum Kultury w Warszawie na www.austria.org.pl


Wstęp wolny!

Scena open air
Pl. Grzybowski