Ostatnie warsztaty z cyklu 'Wielokulturowe wątki na wystawie stałej' muzeum POLIN. Wychodząc od sytuacji Żydów w powojennej Polsce, przyjrzymy się ogólnie wielokulturowości naszego kraju.
Uczestnicy i uczestniczki warsztatów będą mieć wyjątkową okazję przyjrzenia się opowieści zawartej w galerii „Powojnie” wraz z jej kuratorem Franciszkiem Zakrzewskim. Analiza teksów dotyczących sytuacji różnych grup narodowych i etnicznych pozwoli nam uzupełnić narrację wystawy o szerszy kontekst społeczny w powojennej Polsce. Warsztaty odbędą się częściowo w przestrzeni galerii. Zajęcia poprowadzi Franciszek Zakrzewski – historyk, kurator galerii „Powojnie”.
O cyklu:
Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich składa się z ośmiu galerii, które chronologicznie opowiadają historię Żydów na ziemiach polskich – od legendarnych początków po historię współczesną.
Podczas warsztatów uczestnicy będą zastanawiać się nad narracją muzealną, konfrontować własne wyobrażenia związane z wielokulturową przeszłością Polski oraz analizować wątki związane z wielokulturowością przedstawione w każdej galerii.
Warsztaty trwają od 22 do 30 listopada.
Terminy i zapisy: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/warsztaty-pt-wielokulturowe-watki-na-wystawie-stalej?d=1
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Wstęp wolny.
Muzeum POLIN
ul. Anielewicza 6
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc on-line lub pod nr. tel.+48 22 47 10 301.
www.jewishmuseum.org.pl