Choć termin Zagłada kojarzy się głównie z losem Żydów, kolejne warsztaty w Muzeum Polin przypominają, że los ten podzielali również Romowie. Uczestnicy przyjrzą się drugowojennym dziejom obu grup oraz współczesnym formom ich upamiętniania.

Pierwsza część warsztatów będzie szansą poznania Galerii „Zagłada” na wystawie stałej, w drugiej części będziemy mieć okazję do wspólnego zastanowienia się nie tylko nad historią Zagłady Żydów, ale także nad Zagładą Romów. Punktem wyjścia do rozmowy będą fragmenty tekstów i przykłady różnych form upamiętnienia losów Romów w czasie drugiej wojny światowej.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Witkowska-Krych – antropolog kultury, hebraista, socjolog, absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, obecnie doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

O cyklu:

Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich składa się z ośmiu galerii, które chronologicznie opowiadają historię Żydów na ziemiach polskich – od legendarnych początków po historię współczesną.

Podczas warsztatów uczestnicy będą zastanawiać się nad narracją muzealną, konfrontować własne wyobrażenia związane z wielokulturową przeszłością Polski oraz analizować wątki związane z wielokulturowością przedstawione w każdej galerii.

Warsztaty trwają od 22 do 30 listopada.
Terminy i zapisy: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/warsztaty-pt-wielokulturowe-watki-na-wystawie-stalej?d=1

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wstęp wolny.

Muzeum POLIN
ul. Anielewicza 6

Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc on-line lub pod nr. tel.+48 22 47 10 301.

www.jewishmuseum.org.pl