,,cisza lasu" to ostatnie spotkanie z cyklu muzycznych imprez dla dzieci w wieku 4 – 7 lat (z rodzicami). Uczestników czeka wędrówka po różnych miejscach, krajach, które będą opisywać dźwiękami spotkanych tam instrumentów. 
W programie Poznawanie dźwięków kora - afrykańskiej harfy. 
Wspólne muzykowanie prowadzą: Bogdan Kupisiewicz i Mariusz Puchłowski – muzycy zespołu Des Orient. O instrumencie:
Kora to 21-strunowa lutnia/harfa zbudowana z wielkiej tykwy - rezonatora - przeciętej w połowie i pokrytej z jednej strony krowią skórą. Posiada gryf podobny do lutni czy gitary, o pionowym mostku z rowkami po bokach naciętymi w kształcie litery "V". Struny zgrupowane są nad gryfem w dwóch skrzydłach po 11 i 10 strun. Brzmienie kora przypomina harfę, gdy używa się tradycyjnego stylu gry, przypominającego techniki gitarowe stosowane we flamenco. Grający używa palców do szarpania strun we wspólnych sekwencjach o różnych rytmach. 

Na Kora gra się w Mali, Gwinei i Senegalu, ale instrument ten jest najbardziej rozpowszechniony w Gambii. W Afryce grający na nim pochodzą tradycyjnie z rodzin griotów - przewodzących zabawom muzyków i opowiadaczy historii, którzy odziedziczyli swe umiejętności po przodkach. Kora można odnaleźć we wszystkich kulturach Mande. Grają na tym instrumencie: Mandinka w Gambii, Senegalu i Gwinei Bissau, Malinke lub Maninka w Gwinei, Bambara lub Bamana w Mali oraz Dioula na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jednak to w Gambii i Casamance (Południowy Senegal) ma olbrzymie znaczenie w życiu społecznym.

Koszt zajęć: 10 zł/ osoba (obowiązują zapisy od poniedziałku do piątku w tygodniu poprzedzającym spotkanie)

Ośrodek Kultury Ochoty, 
ul. Grójecka 75

www.oko.com.pl/sobotnie_spotkania_muzyczne