Galeria „Na żydowskiej ulicy” obejmuje okres od 1918 do 1939 roku, czas fascynujących przemian, rozwoju i fermentu kulturalno-społecznego. Może być ona nie tylko przestrzenią poznawania historii Żydów na ziemiach polskich, ale także punktem wyjścia do dyskusji o różnorodności kulturowej i religijnej tamtego okresu.
Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Tamarę Sztymę oraz Michała Majewskiego – kuratorów galerii „Na żydowskiej ulicy”. Jako przykład pokazania różnorodności wybierzemy część galerii poświęconą życiu codziennemu i podróżom. Przyjrzymy się zakątkom II Rzeczpospolitej zamieszkiwanym przez wielokulturowe społeczności oraz poznamy historie wybranych miejscowości.
Warsztaty odbędą się częściowo w przestrzeni galerii „Na żydowskiej ulicy”, częściowo w Centrum Informacyjnym – miejscu, gdzie można znaleźć informacje na temat historii społeczności żydowskiej w Polsce.
O cyklu:
Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich składa się z ośmiu galerii, które chronologicznie opowiadają historię Żydów na ziemiach polskich – od legendarnych początków po historię współczesną.
Podczas warsztatów uczestnicy będą zastanawiać się nad narracją muzealną, konfrontować własne wyobrażenia związane z wielokulturową przeszłością Polski oraz analizować wątki związane z wielokulturowością przedstawione w każdej galerii.
Warsztaty trwają od 22 do 30 listopada.
Terminy i zapisy: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/warsztaty-pt-wielokulturowe-watki-na-wystawie-stalej?d=1
Wstęp wolny.
Muzeum POLIN
ul. Anielewicza 6
Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc online lub pod nr. tel.+48 22 47 10 301.
www.jewishmuseum.org.pl