Drugie warsztaty z cyklu organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN dotyczyć będą galerii „Pierwsze spotkania” i prezentowanych na niej czasów średniowiecza na ziemiach polskich.

Galeria „Pierwsze spotkania” obejmuje okres od 960 do 1500 roku. Może być ona nie tylko przestrzenią poznawania historii Żydów na ziemiach polskich, ale także punktem wyjścia do dyskusji o różnorodności kulturowej i religijnej czasów średniowiecza.

Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Magdalenę Dopieralską, kuratorkę galerii „Pierwsze spotkania”. Będzie to wyjątkowa okazja do bliższego przyjrzenia się wybranym wątkom dotyczącym różnorodności w średniowieczu.

Pierwsza część warsztatów odbędzie się w przestrzeni galerii, po czym grupa przejdzie do Centrum Eodukacyjnego, gdzie uczestnicy będą pracować z tekstami źródłowymi z epoki przybliżającymi specyfikę funkcjonowania średniowiecznego miasta i jego mieszkańców.
 

O cyklu:
Wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich składa się z ośmiu galerii, które chronologicznie opowiadają historię Żydów na ziemiach polskich – od legendarnych początków po historię współczesną.

Podczas warsztatów uczestnicy będą zastanawiać się nad narracją muzealną, konfrontować własne wyobrażenia związane z wielokulturową przeszłością Polski oraz analizować wątki związane z wielokulturowością przedstawione w każdej galerii.

Warsztaty trwają od 22 do 30 listopada.
Terminy i zapisy: http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/warsztaty-pt-wielokulturowe-watki-na-wystawie-stalej?d=1

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

 


Wstęp wolny.

Muzeum POLIN
ul. Anielewicza 6

Wymagana rezerwacja online lub telefoniczna: 22 47 10 301

www.jewishmuseum.org.pl