Zapraszamy na warsztaty przygotowane przez miesięcznik 'Podróże' specjalnie na weekendowe Targi Turystyczne.  Jak prowadzić bloga podróżniczego? Lepiej podróżować z dziećmi “od małego”, czy poczekać aż podrosną? Czy jadąc na wolontariat, pomagamy czy szkodzimy? Takie myśli rodzą się w głowach osobom wkręconym w podróżowanie, a organizatorzy postanowili (z pomocą ekspertów) rzucić nieco światła na te tematy i przybliżyć je na podróżniczych warsztatach.

Podczas trzech paneli dowiecie się, czy blogowanie o podróżach to frajda czy ciężka praca, co kryje się za wolonturystyką i jak pomagać z głową, oraz dlaczego nie powinno nam przeszkadzać, że dzieci “nic nie zapamiętają” ze wspólnych podróży.
 
Oprócz warsztatów przygotowano trzy inspirujące spotkania z autorami 'Podróży'. Razem z MARTĄ OWCZAREK i BARTKIEM SKOWROŃSKIM przejedziemy na motocyklach Afganistan. TOMEK GRZYWACZEWSKI zabierze nas na wyprawę wzdłuż Nilu - od porewolucyjnego Egiptu do starożytnej Nubii. A wspólnie z ANIĄ ALBOTH zobaczymy najodleglejsze strony świata, Pacyfik i zagubione na nim wyspy Tonga Fidżi i Vanuatu.

Wszystkie spotkania i warsztaty odbędą się w ramach Warszawskich Targów Turystycznych Podróże.

PLAN WARSZTATÓW I SPOTKAŃ 
 
Sobota (15 listopada)
 
11:00-12:00 - Motocyklem dookoła świata - Marta Owczarek i Bartek Skowroński
 
12:30-13:30 - WARSZTATY: Jak (nie) prowadzić bloga podróżniczego
 
15:00-16:00 - WARSZTATY: Wolontariaty - pomagamy czy szkodzimy?
 
 
Niedziela (16 listopada)
 
11:00-12:00 - WARSZTATY: Jak podróżować z dziećmi i nie zwariować
 
12:00-13:00 - Wyprawa wzdłuż Nilu - Tomasz Grzywaczewski 
 
15:00-16:00 - Jachtostopem po Pacyfiku - Anna Alboth


Szczegóły:
 
Jak (nie) prowadzić bloga podróżniczego.
Czy blogowanie to frajda czy ciężka praca opowiedzą doświadczeni podróżnicy-blogerzy. Doradzą, jak pisać, żeby inni chcieli czytać, oraz jak dbać o czytelników i rozwój witryny. Razem ze słuchaczami zastanowią się, czy blogowanie się opłaca. Zapraszamy do dyskusji tych blogujących i tych offline. Gośćmi spotkania będą Bartek Szaro, współtwórca bloga roku 2011 - www.paragonzpodrozy.pl i Anita Demianowicz, prowadząca blog www.banita.travel.pl.
 
Wolontariaty - pomagamy czy szkodzimy? 
Wyjazdów na wolontariaty jest mnóstwo, począwszy od nauki angielskiego w sierocińcach, przez opiekę nad zwierzętami, aż po ochronę środowiska. O tym, co kryje się za wolonturystyką i jak pomagać z głową, opowie Paweł Cywiński - kulturoznawca, publicysta, współtwórca portalu o świadomym podróżowaniu www.post-turysta.pl. W spotkaniu wezmą również udział wolontariuszki Agnieszka Bielecka (wolontariat w brazylijskich fawelach) oraz Agnieszka Bułacik (wolontariat w Kenii) i opowiedzą o swoich doświadczeniach. 
 
Jak podróżować z dziećmi i nie zwariować?
- Przecież one nie będą z tego nic pamiętać - słyszą co chwilę amatorzy podróżowania całą rodziną. Czy warto podrzucać pociechy babciom i wujkom czy lepiej zabierać je ze sobą w drogę, opowiedzą eksperci od rodzinnych wyjazdów. Dowiemy się, jakie miejsca i sposoby podróżowania są najbardziej prorodzinne, co nam daje wspólne zwiedzanie świata z dziećmi i jak się do niego przygotować, by dzieci miały udane wakacje, a rodzice wymarzony urlop. Gośćmi spotkania będą Anna Alboth dziennikarka, współautorka poczytnego bloga Rodzina Bez Granic www.thefamilywithoutborders.com oraz Barbara i Aleksander Acher-Chanda, założyciele Klubu Nomadów - społeczności podróżujących rodziców www.klubnomadow.pl, oraz Anna Robaczyńska, dziennikarka portalu Pasazer.com
 
Motocyklem po świecie – Afganistan, Korytarz Wachański - Marta Owczarek i Bartek Skowroński 
Autorzy książki „Byle dalej. W 888 dni dookoła świata” (www.byledalej.com), niedawno wrócili z kolejnej podróży, tym razem rocznej motocyklowej włóczęgi po Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie. Podczas spotkania pokażą zdjęcia oraz filmy z najpiękniejszych i najbardziej niesamowitych miejsc, które odwiedzili. Jednym z nich był odcięty od cywilizacji zakątek Afganistanu – Korytarz Wachański, gdzie czas zatrzymał się wieki temu. 
 
Wyprawa wzdłuż Nilu -Tomasz Grzywaczewski 
Niezależny dziennikarz i doktorant prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Łódzkim, autor książki „Przez dziki Wschód", najmłodszy w Polsce członek prestiżowego The Explorers Club (www.tomaszgrzywaczewski.pl) opowie o Egipcie w trzy lata po arabskiej wiośnie, Sudanie Omara al-Baszira i starożytnej Nubii. Grzywaczewski wrócił właśnie z wyprawy Nilem w stronę kraju Mahdiego, znanego polskim czytelnikom z przygód Stasia i Nel, a dzisiaj jednego z najbiedniejszych i najbardziej zamkniętych na zachodni świat państw Afryki. Targanego wewnętrznymi konfliktami, ludobójstwem i dyktaturą, a jednocześnie pełnego przyjaznych ludzi.
 
Szukając krainy Taka-Tuka: Nowa Zelandia, Tonga, Fidżi i Vanuatu – Anna Alboth
4-letnia Hania mówiła: - Tam, gdzie mieszka tata Pippi
Pończoszanki, na Południowe Morza! No i pojechali. Mama - polska dziennikarka, tata - niemiecki fotograf, mała Hania i jeszcze mniejsza Mila, z dwoma ogromnymi plecakami na długie miesiące na Pacyfik.
Najpierw były ptaszki kiwi i foki w Nowej Zelandii, a potem jachtostop żaglówkami (nie da się z dziećmi? tak myślicie?), dziesiątki wysp i wysepek, odwiedzane szkoły i przedszkola, kościoły, piosenki w różnych językach i picie narkotycznej kavy. Rodzina Bez Granic (www.thefamilywithoutborders.com) dostała ziemię w Vanuatu, kurę na śniadanie i zdobyła mnóstwo nowych przyjaciół. A teraz przeżywa szok kulturowy w drugą stronę i nie może się odnaleźć w Europie.

Wstęp:
bilet normalny 10zł
bilet ulgowy 5zł

Hala COS Torwar
ul. Łazienkowska 4a