„Maria Bartuszová. Formy przejściowe” to próba napisania historii, która nigdy napisana nie została. Maria Bartuszova to, do tej pory, mało znana słowacka rzeźbiarka, której twórczość została przedstawiona szerszej publiczności w czasie Documenta 12 w Kassel. Wystawa ukazuje twórczość Bartuszovej w sposób prekrojowy, jednocześnie starając się pokazać szukania nowego języka artystycznego wyrazu.
„Ustawienia prywatności. Sztuka po Internecie” to wystawa próbującą odpowiedzieć na pytanie, jak w czasach technologicznego przyspieszenia i codziennego kontaktu z nowymi mediami kształtuje się doświadczenie tożsamości i społecznej interakcji. Pokazane są tutaj prace artystów urodzonych w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, którzy weszli na scenę artystyczną w czasach dynamicznej ekspansji Internetu i masowej kultury cyfrowej.
Kolekcja „Architektury-murator” dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej to wystawa polskiej architektury współczesnej zorganizowana przez miesięcznik „Architektura-murator” z okazji jubileuszu dwudziestolecia istnienia. Eksponowane w ramach wystawy makiety 25 wybitnych obiektów zrealizowanych w Polsce po 1989 roku pozostaną w formie daru w zbiorach Muzeum.
Wstęp wolny
Wstęp wolny
Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie,
ul. Emilii Plater 51
Kontakt/zapisy na zwiedzanie grupowe:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.