Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza dorosłych i młodzież do udziału w warsztatach, podczas których przyjrzymy się wspólnie znaczeniu, tradycjom i przemianom święta Rosz Haszana.

Wkrótce rozpocznie się 5775 rok kalendarza żydowskiego. Pierwszego i drugiego dnia żydowskiego miesiąca Tiszrei obchodzone jest bowiem święto Rosz Haszana, czyli żydowski Nowy Rok. Według kalendarza gregoriańskiego w tym roku Rosz Haszana przypada w dniach 25-26 września.

Na warsztatach uczestnicy dowiedzą się, między innymi, jaka jest symbolika potraw spożywanych podczas uroczystej kolacji pierwszego dnia, jak brzmią tradycyjne noworoczne życzenia, czym jest szofar oraz dlaczego w noworoczne popołudnie Żydzi udają się nad rzekę.

Wydarzenie jest częścią projektu Warszawski Tydzień Kultury bez Barier.
Warsztat będzie tłumaczony na Polski Język Migowy – serdecznie zapraszamy osoby niesłyszące.

Prowadzenie:

Helise Lieberman – dyrektorka Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce. Była dyrektorem-założycielem szkoły Lauder-Morasha w Warszawie. Jako edukator jest członkiem międzynarodowego zespołu w Center for Jewish Peoplehood Education oraz pomaga w powstawaniu inicjatywy Jewish Peoplehood Fundacji Taubego i Koret w San Francisco. Urodzona w USA, od 1994 roku mieszka w Warszawie.
Aleksandra Karkowska – Specjalistka ds. Edukacji w Muzeum Historii Żydów Polskich, wykładowca akademicki na Wydziale Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, animatorka kultury, uczestniczka III edycji programu Mi Dor Le Dor Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce.

Wstęp wolny

Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Anielewicza 6.

Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc:
tel.+48 22 47 10 301 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoszenia dla osób niesłyszących ze strony www.wtkbb.pl, przyjmuje Fundacja Kultury Bez Barier:  
Paulina Gul - tel. 502 741 022 (sms), Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Zgłoszenia tylko telefoniczne przyjmuje:
Iza Natasza Czapska - tel. 22 10 11 626 w godz. 10.00 - 15.30, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje o dostępności Muzeum dla osób z niepełnosprawnościami znajdują się tu: http://polin.pl/pl/zaplanuj-wizyte/dostepnosc-muzeum