Afro Revolution 2014 jest już czwartą edycją festiwalu tańców afrykańskich, którego pierwsza odsłona odbywała się pod nazwą Afro Explosion - Wytańczyć Afrykę. Afro Revolution przyciąga nowych adeptów tańca, dla których afro to przygoda z nieznanym. Dzięki warsztatom uczestnicy poznają historię tańca, kulturę i różnorodność technik wywodzących się z wielu regionów Afryki.   Festival jest wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu, mającym na celu promowanie i szerzenie kultury tańca afro Europie, w Polsce. Afro Revolution to ambitny projekt kulturalny, którego zadaniem jest szerzenie wiedzy, pasji do tańca i różnorodnej kultury Afryki.
 
Na Afro dance Festival przyjeżdżają tancerze z całego świata, którzy promują wydarzenie w swoich krajach. W 2011 roku gościliśmy tancerzy z Francji, Konga, Portugalii, Senegalu i Czech. W roku 2012 mieliśmy okazję tańczyć z gwiazdami z Gwinei, Wybrzeża Kości Słoniowej, Angoli, Konga, Szwecji. W 2013 roku tańczyliśmy z mistrzami z RPA, Gwinei, Angoli, Nigerii. Na nasze warsztaty zjeżdżają młodzi tancerze z różnych miast Polski jak również Europy. Pozdrawiamy naszych gości z Austrii, Włoch, Francji, Ukrainy, Słoweni.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem festiwalu od początku była Anna Zakrzewska, która założyła Fundację African Roots będącą wsparciem dla większych takich projektów w przyszłości. W 2013 roku Anna zaczęła współpracę z gwinejskim muzykiem na stałe mieszkającym w Polsce Gaspardem Conde. Od tamtej pory para pracuje razem tworząc niepowtarzalną jakość warsztatów i eventów afrykańskich. Na swoim koncie mają już udany festival Art. Gibami Esencja Kultury Afryki Zachodniej będący podsumowaniem 5 letniej działalności Gasparda Conde. W tym roku para przygotowuje wyjątkową fuzję kultur ulicznych z Afryki i NYC. Mohamed Gaspard Conde odpowiada za część kultury tradycyjnej świata afrykańskiego, zaprasza on swoich kolegów z baletów Gwinei, którzy nauczą nas tańca, rytmiki i świata muzyki. Anna Zakrzewska zapraszając tancerzy reprezentujący współczesny świat, chce pokazać jak we współczesnych stylach stosuje się tradycyjne techniki afro.

Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1