SOUNDS LIKE POLAND,  wydarzenie, które z sukcesem zadebiutowało w ubiegłym roku dzięki współpracy merytorycznej i wsparciu finansowemu Culture.pl, powraca, wpisując się na stałe w program Festiwalu Skrzyżowanie Kultur. Projekt łączy prezentację najciekawszych polskich zespołów muzyki etnicznej z panelami dyskusyjnymi, które poprowadzą światowej klasy eksperci, przybywających do Warszawy na zaproszenie organizatorów.



 

Projekt łączy prezentację najciekawszych polskich zespołów muzyki etnicznej z panelami dyskusyjnymi, które poprowadzą światowej klasy eksperci. Wieczorem, w namiocie przed PKiN zaprezntują się: polsko-ukraiński kwartet Dagadana, zespół Mosaik łączący polską muzykę dawną i tradycyjną z orientalnymi brzmieniami, rodzinna Kapela Maliszów, której specjalnością są melodie z Karpat oraz grupa Chłopcy Kontra Basia nominowana w tym roku do Fryderyka w kategorii Odkrycie Roku. 

Będzie także okazja posłuchać zespołu Sutari, który gra na instrumentach tradycyjnych, ale także na przedmiotach codziennego użytku jak tarka kuchenna, mikser czy klucze. Wystąpi Hańba! – mieszanka punka i kapeli podwórkowej, a także Studium Instrumentów Etnicznych, którego koncerty przypominają szamańskie misteria.

Tegoroczne dyskusje toczyć się będą na temat tego, co zrobić, by uczynić muzykę etniczną częścią kultury popularnej, oraz jak radzi sobie folk w świecie tradycyjnych i nowych mediów. W debatach weźmie udział 19 profesjonalistów z 12 krajów, którzy przyjadą na zaproszenie Festiwalu Skrzyżowanie Kultur i Culture.pl. Będą wśród nich szefowie i współtwórcy najważniejszych europejskich festiwali muzycznych, dziennikarze, menedżerowie oraz promotorzy world music. Nowością będą przeznaczone dla menedżerów, wydawców i artystów speed meetings, czyli krótkie konsultacje z międzynarodowymi ekspertami, a także warsztaty Jak zaistnieć na rynkach zagranicznych, które 26 września poprowadzi amerykański specjalista, do niedawna dyrektor targów WOMEX Gerald Seligman.

godz. 11.00
Jak uczynić muzykę etniczną częścią kultury popularnej?
Panel prowadzi Malcolm Haynes (Glastonbury, Wielka Brytania)

godz. 12.30
Muzyka świata w tradycyjnych i nowych mediach.
Panel prowadzi Lopa Kothari (BBC3, Wielka Brytania)

godz. 15.00
Spotkania speed meeting

Zgłoszenia do udziału w panelach, warsztatach oraz speed meeting przyjmowane są do 16 września pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Muzeum Historii Żydów Polskich
,
Anielewicza 6


godz. 19.00
Koncerty zespołów:
Dagadana
Mosaik
Kapela Maliszów
Chłopcy Kontra Basia
Sutari
Hańba!
Studium Instrumentów EtnicznychWstęp wolny.

Wstęp wolny.
Namiot festiwalowy przed PKiN

http://www.festival.warszawa.pl/