Dom Spotkań z Historią i Instytut Camõesa w Warszawie zapraszają na spotkanie z portugalskim fotografem, fotoreporterem i fotoedytorem Alfredo Cunhą zatytułowane Fotografowałem rewolucję.
Jego zdjęcia z wybuchu rewolucji w Lizbonie w 1974 roku prezentowane są w Domu Spotkań z Historią na wystawie (Nie)ciągłość. Portugalia w XX wieku od upadku monarchii do Rewolucji Goździków.  
Rozmowę poprowadzi historyk Jan Skórzyński, a gościem spotkania będzie także fotograf Tomasz Tomaszewski, który dokumentował wydarzenia w okresie stanu wojennego w Polsce.
 
Alfredo Cunha (ur. 1953 w Celorico da Beira w Portugalii) od dzieciństwa miał styczność z fotografią, jego dziadek i ojciec byli fotografami, więc bardzo wcześnie nauczył się zawodu. Wiele lat pracował w portugalskich mediach – w gazetach „Notícias da Amadora”, „Século Ilustrado”, agencjach informacyjnych ANOP, NP i Lusa; był fotoedytorem w dziennikach „Público”, Comércio do Porto”, „Jornal de Notícias” i w grupie Edipresse. W latach 70. opublikował książkę Raízes de uma Força (Źródła siły), która została zakazana przez cenzurę. Współpracował przy publikacjach poświęconych kampaniom i osobowościom politycznym m.in. Sá Carneiro i Mário Soaresa. Obecnie pracuje jako fotograf niezależny.

Wstęp wolny

Dom Spotkań z Historią
ul. Karowa 20