Międzynarodowy Studencki Festiwal Ruchomej Typografii MOTYW 2014/TYPE IN MUSIC odbędzie się już po raz drugi w Warszawie. Uczestnicy festiwalu będą mogli uczestniczyć w warsztatach, konferencji oraz pokazie filmów studenckich.
Jest to świetna okazja do zapoznania się z tematyką ruchomej typografii. O pracy z dynamicznym tekstem opowiedzą profesjonaliści i pedagodzy z całego świata. Wyraźnie zaakcentowany zostanie temat różnorodnych konceptów wizualizacji tekstu w połączeniu z dźwiękiem. Przedstawione zostaną nowe narzędzia informatyczne, które pozwalają generować obraz na podstawie dźwięku i dźwięk za pomocą obrazu.
Prace studenckie będziemy mogli zobaczyć w kinie Muranów 30 maja 2014 o godzinie 19:00 w pokazie otwartym dla publiczności. Dodatkowo będą również prezentowane w przerwach między wykładami konferencyjnymi w PJWSTK oraz Klubie Solec. To wydarzenia to doskonała okazja do zapoznania się z twórczością młodych projektantów – studentów lub świeżych absolwentów kierunków projektowych. Dla uczestników jest świetną sposobnością do spotkania się ze specjalistami pracującymi nad tą tematyką i przedyskutowania, podzielenia się pomysłami i doświadczeniem.
Filip Blažek jest czeskim grafikiem i designerem. Posiada własne studio Designiq w Pradze. W 2000 roku ukończył studia na Wydziale Filozofii na Uniwersytecie Karola w Pradze. Poza tym, że jest projektantem, jest także jednym z autorów książki Praktická typografie (Typography in practice), opublikowanej przez ComputerPress, 2000, 2004.
Jego wkład w rozwój profesjonalnych czasopism typograficznych na rynku czeskim jest nieoceniony. Jest założycielem i członkiem redakcji Typo Magazine, która skupia się na typografii, projektowaniu graficznym i komunikacji wizualnej. Blažek jest też właścicielem serwera Typo.cz poświęconemu projektowaniu graficznemu i typografii środkowoeuropejskiej.
Od 1999 roku, prowadzi wykłady na temat pisma i tożsamości przedsiębiorstwa (corporate identity). Jest członkiem i czeskim delegatem organizacji międzynarodowej ATypl.
Filip Blažek jest też autorem projektu Diacritics, strony internetowej gdzie można znaleźć wszystko, czego potrzebujemy do tworzenia czcionek z odpowiednimi akcentami. Jego wykład o zagadkowym tytule Ēűřøpęåñ Ðïàçŕĭțıċŝ to niepowtarzalna okazja do poznania spojrzenia czeskiego profesjonalisty na zagadnienie ciągle rozwijające się w naszym regionie.
Czeskie Centrum jest współorganizatorem wydarzenia
Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych
ul. Koszykowa 86
motyf.pjwstk.edu.pl/