Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz Instytut Yunus Emre Centrum Kultury Tureckiej zaprasza na przedstawienie tradycyjnego tureckiego teatru cieni KARAGOZ w wykonaniu Umuta Nebioglu, tureckiego mistrza teatru cieni oraz Moniki Wyrzykowskiej z Teatru KA. Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

Przedstawienie odbędzie się w ramach FESTIWALU KULTURY TURECKIEJ, organizowanego przez Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie oraz Instytut Yunus Emre - Centrum Kultury Tureckiej w Warszawie, pod patronatem honorowym Ambasady Republiki Turcji.

Festiwal Kultury Tureckiej odbędzie się w dniach 23-29 kwietnia 2014 w nowej siedzibie Muzeum przy ul. Solec 24 w Warszawie.

TEATR KA:
Umut Nebioglu - z wykształcenia inżynier, a z wyboru artysta tureckiego teatru cieni Karagoz ze Stambułu. Zafascynował go Karagoz, kiedy okazało się, że jego sąsiadem w Stambule był się najstarszy obecnie mistrz tureckiego teatru cieni Karagoz - pan Tacettina Dikera, znany również jako Taci Baba, u którego pobierał nauki i uczył go tajników tej sztuki. Obecnie Umut Nebioglu wraz z rodziną mieszka w Polsce, gdzie założył Teatr KA i stara się popularyzować sztukę tureckiego teatru cieni wraz z orientalistą Albertem Kwiatkowskim i Moniką Wyrzykowską.


Monika Wyrzykowska - współpracuje z Teatrem KA od początku 2013 roku. Arteterapeuta, pracuje głównie metodą dramy, ale też chętnie sięga po sztuki plastyczne. Prowadzi warsztaty z osobami w różnym wieku, głównie z dziećmi i młodzieżą (warsztaty dramowe z gimnazjalistami w szkołach dotyczące zrozumienia sytuacji dzieci przewlekle chorych, półroczne warsztaty teatralno-dramowe z dziećmi w Zalesiu Górnym, weekendowe warsztaty teatralno-dramowe z rodzinami z dziećmi z chorobami skóry, warsztaty dramowe dotyczące relacji lekarz-pacjent ze studentami uczelni medycznych). Członek Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego, Członek Zarządu Towarzystwa Arteterapii i Animacji Kultury TAAK. Wspiera organizację wydarzeń artystycznych w swojej miejscowości oraz w gminie Wyszki w województwie podlaskim we współpracy z Fundacją Strada Bella. Od 2010 roku prezes Fundacji Alabaster działającej na rzecz osób z atopowym zapaleniem skóry. Absolwentka dwuletniego kursu instruktorskiego „Arteterapia – Kultura Przeciwko Wykluczeniu”. W trakcie zdobywania uprawnień trenera dramy.Pierwsze 15 lat pracy zawodowej poświęciła bankowości, gdzie zajmowała się finansowaniem projektów i współpracą z klientami.


Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24


_______________________________
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa -Warszawa Wielu Kultur