Cykl wydarzeń będzie okazją do przyjrzenia się różnym kulturom, które współtworzą Warszawę i wpływają na jej kosmopolityczny charakter. Spojrzymy na wielokulturowość Warszawy oczyma grup, które są jej częścią. Interesują nas sposoby odczuwania miasta, problemy i pytania, które stają przed przedstawicielami różnych kultur. Poszczególne spotkania będą stanowiły punkt wyjścia do zastanowienia się nad szerszymi zagadnieniami związanymi z relacjami międzykulturowymi. Pragniemy, aby spotkania stały się okazją do integracji środowisk, przełamania stereotypów, platformą do zadawania pytań.

2 marca, godz. 11:00, Spojrzenie wietnamskie

W niedzielę 2.marca w ramach wydarzeń z cyklu WIELOWARSZAWA: moje spojrzenie, spotkamy się z Wietnamczykami mieszkającymi  w Warszawie. Podczas spotkania dowiemy się jak Wietnamczycy zachowują swoje tradycje w Warszawie, jak są odbierani przez Polaków i czy dobrze się czują w naszym kraju. Spotkanie poprowadzi Grażyna Szymańska-Matusiewicz. Spotkanie będzie tłumaczone na język wietnamski.

Grażyna Szymańska-Matusiewicz - doktor socjologii, adiunkt w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego, współpracowniczka Centrum Studiów Polska-Azja ds. Wietnamu. W latach 2007/2008 przebywała na stypendium w Wietnamie. Aktualnie realizuje grant badawczy poświęcony Wietnamczykom żyjącym w Polsce i powracającym z Polski do Wietnamu. Autorka licznych publikacji naukowych i analiz poświęconych społeczności wietnamskiej w Polsce i kulturze Wietnamu.

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Instytutem Nauki i Kultury Wietnamskiej.


8.03 – spojrzenie czeczeńskie
9.03 – spojrzenie romskie

Start zawsze o godz. 11.00

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań wkrótce na stronie www.jewishmuseum.org.pl.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. (+48) 22 47 10 301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.g.pl

Wydarzenie na facebooku


Muzeum Historii Żydów Polskich

ul. Anielewicza 6


_______________________________________________
Projekt został objęty patronatem medialnym  Portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur