Cykl wydarzeń będzie okazją do przyjrzenia się różnym kulturom, które współtworzą Warszawę i wpływają na jej kosmopolityczny charakter. Spojrzymy na wielokulturowość Warszawy oczyma grup, które są jej częścią. Interesują nas sposoby odczuwania miasta, problemy i pytania, które stają przed przedstawicielami różnych kultur. Poszczególne spotkania będą stanowiły punkt wyjścia do zastanowienia się nad szerszymi zagadnieniami związanymi z relacjami międzykulturowymi. Pragniemy, aby spotkania stały się okazją do integracji środowisk, przełamania stereotypów, platformą do zadawania pytań. 16 lutego: spojrzenie białoruskie
Godz. 11.00 – 14.00
16 lutego odbędzie się warsztat poświęcony kwestii obecności i działalności Białorusinów w Warszawie, wspólnej historii i zależnościom kulturowym. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim i białoruskim.

Prowadzenie:
Aleś Zarembiuk - białoruski polityk, samorządowiec, dziennikarz. W 2003 roku wybrany na radnego z poparciem 74 proc. W 2004 kandydat do parlamentu białoruskiego; podczas kampanii wyborczej relegowany z uniwersytetu. W 2006 roku jeden z liderów kampanii obywatelskiej Dosyć przeciwko Łukaszence; trzy dni przed wyborami prezydenckimi aresztowany. Założyciel i dyrektor Białoruskiego Domu w Warszawie.

Magdalena Olga Olszewska - dziennikarka specjalizująca się w tematyce wschodnioeuropejskiej. Od 2010 r. związana z "Gazetą Wyborczą". W latach 2005-2010 pracowała w Magazynie "Perspektywy". Publikowała także w Polsce The Times. Współzałożycielka i przewodnicząca Rady Fundacji "Białoruski Dom w Warszawie". Od początku istnienia Fundacji zaangażowana w jej liczne projekty.


22.02 – spojrzenie rosyjskie
23.02 – spojrzenie Afrykańczyka – gość z Senegalu
1.03 – spojrzenie meksykańskie
2.03 – spojrzenie wietnamskie
8.03 – spojrzenie czeczeńskie
9.03 – spojrzenie romskie

Start zawsze o godz. 11.00

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań wkrótce na stronie www.jewishmuseum.org.pl.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. (+48) 22 47 10 301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.g.pl

Wydarzenie na facebooku


Muzeum Historii Żydów Polskich

ul. Anielewicza 6


_______________________________________________
Projekt został objęty patronatem medialnym  Portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur