Cykl wydarzeń będzie okazją do przyjrzenia się różnym kulturom, które współtworzą Warszawę i wpływają na jej kosmopolityczny charakter. Spojrzymy na wielokulturowość Warszawy oczyma grup, które są jej częścią. Interesują nas sposoby odczuwania miasta, problemy i pytania, które stają przed przedstawicielami różnych kultur. Poszczególne spotkania będą stanowiły punkt wyjścia do zastanowienia się nad szerszymi zagadnieniami związanymi z relacjami międzykulturowymi. Pragniemy, aby spotkania stały się okazją do integracji środowisk, przełamania stereotypów, platformą do zadawania pytań. 15 lutego: spojrzenie ukraińskie
Godz. 11.00 – 14.00

15 lutego odbędzie się warsztat poświęcony relacjom między kulturą ukraińską a polską oraz kwestiom obecności Ukraińców w Polsce i Polaków na Ukrainie. Warsztat będzie prowadzony w języku polskim i ukraińskim.

Prowadzenie:
Tetyana Rodnyenkova – socjolożka, badaczka przestrzeni edukacyjnej krajów postradzieckich. Ukończyła studia doktoranckie w Szkole Nauk Społecznych (IFIS PAN). Pracuje na Wydziale „Artes Liberales” Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi warsztaty rozwoju kreatywności oraz warsztaty artystyczne dla dzieci. W latach 2011-2012 redaktorka naczelna miesięcznika „Nasz Wybór”, wydawanego w ramach projektu „Zasoby informacyjne dla imigrantów z Ukrainy w Polsce”.

Barbara Klimek – kulturoznawczyni, ukrainistka, doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze i Badań Interdyscyplinarnych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, edukatorka w Muzeum Historii Żydów Polskich, trenerka antydyskryminacyjna, tłumaczka.


16 lutego: spojrzenie białoruskie
Godz. 11.00 – 14.00

22.02 – spojrzenie rosyjskie
23.02 – spojrzenie Afrykańczyka – gość z Senegalu
1.03 – spojrzenie meksykańskie
2.03 – spojrzenie wietnamskie
8.03 – spojrzenie czeczeńskie
9.03 – spojrzenie romskie

Start zawsze o godz. 11.00

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych spotkań wkrótce na stronie www.jewishmuseum.org.pl.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na warsztaty obowiązuje rezerwacja miejsc: tel. (+48) 22 47 10 301, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.g.pl

Wydarzenie na facebooku


Muzeum Historii Żydów Polskich

ul. Anielewicza 6


_______________________________________________
Projekt został objęty patronatem medialnym  Portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur