Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza do zwiedzania muzeum osoby, które mieszkają w Warszawie, ale polski nie jest ich rodzimym językiem. Spacery z przewodnikiem po budynku oraz po wystawie czasowej „Biografie rzeczy” będą tego dnia prowadzone w językach: angielskim, arabskim, francuskim, gruzińskim, hebrajskim, hiszpańskim, niemieckim, romskim, rosyjskim, ukraińskim i wietnamskim.
Podczas spaceru zwiedzający odkryją niezwykłą architekturę Muzeum Historii Żydów Polskich, poznają historię muzeum oraz miejsca, w którym się znajduje. Opowiemy również legendę związaną z nazwą Polin, umieszczoną na szklanych panelach okrywających budynek. Uczestnicy zastanowią się nad różnymi interpretacjami symboliki budynku, którego autorem jest Rainer Mahlämaki i zostaną zaproszeni do zwiedzenia wystawy czasowej „Biografie rzeczy. Dary z kolekcji Muzeum Historii Żydów Polskich”. Prezentujemy na niej wyjątkowe przedmioty podarowane muzeum, lecz także sylwetki niezwykłych ludzi, którzy przekazali dary i tym samym zainwestowali w nową instytucję swoje emocje, historie. Ponadto będzie można zobaczyć prezentację wystawy głównej muzeum, której otwarcie planowane jest w 2014 roku.
Informacje o godzinach rozpoczęcia spacerów w poszczególnych językach już wkrótce na stronie.
Wstęp wolny.
Kolejne wydarzenie w ramach cyklu:
9 lutego, godz. 11.00-14.00 – Żywa biblioteka – spotkania międzykulturowe.
Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.
Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Anielewicza 6
_________________________________
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur