W ramach cyklu WIELOWARSZAWA: LOKALSI A SŁOIKI  Muzeum Historii Żydów Polskich zaprasza tym razem do twórczego działania pod okiem Mariusza Lewczyka, zwycięzcy konkursu „Neon dla Warszawy”. Poznamy ciekawe przykłady sztuki plakaciarskiej i przejdziemy wspólnie przez proces tworzenia plakatów. Będzie to także szansa zdobycia wiedzy o symbolach miast, ich tworzeniu i przekształcaniu oraz okazja do refleksji dotyczącej współczesnej Warszawy. Warsztaty wpisują się bowiem w głośną dyskusję, która towarzyszyła konkursowi „Neon dla Warszawy”. Czy projekt neonu „Warszawskie słoiki” jest do zaakceptowania przez rodowitych warszawiaków? Do kogo skierowana jest treść neonu „Miło Cię widzieć”? Który z nich lepiej oddaje ducha współczesnego miasta?

Mariusz Lewczyk – absolwent projektowania graficznego Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, zwycięzca konkursu Neon dla Warszawy za projekt „Miło Cię widzieć”, zdobywca I Nagrody w konkursie Doliny Kreatywnej Telewizji Polskiej S.A. w kategorii design za ilustracje do Zdążyć przed Panem Bogiem Hanny Krall, zdobywca nagród i wyróżnień za identyfikacje wizualne firm i materiały promocyjne.

Wstęp bezpłatny
Obowiązuje rezerwacja miejsc:
tel. +48 22 47 10 301
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.g.pl
Serdecznie zapraszamy!

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu WIELOWARSZAWA: LOKALSI A SŁOIKI :
8 grudnia, godz. 11.00 – warsztat antydyskryminacyjny SWÓJ – OBCY – INNY: RDZENNI MIESZKAŃCY, SŁOIKI, LEMINGI

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Wsparcie udzielone z funduszy norweskich i EOG przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię


Muzeum Historii Żydów Polskich - Centrum Edukacyjne

ul. Anielewicza 6

www.jewishmuseum.org.pl

________________________________________________________
Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym portalu Kontynent Warszawa - Warszawa Wielu Kultur