Wydarzenie rozpoczynające trzyletni cykl działań związanych z wielokulturowością Warszawy. Przedstawiciele warszawskich organizacji i instytucji opowiedzą o swoich inicjatywach podejmowanych na polu dialogu międzykulturowego. Poznamy przykłady zróżnicowanych działań – od portalu internetowego przez projekty edukacyjne, sportowe, muzyczne po pomysł stworzenia warszawskiego centrum zajmującego się wielokulturowością.

Będzie to szansa poznania różnych perspektyw przyjmowanych przez organizacje i zastanowienia się nad podejmowanymi wątkami. Jak mówić o wielokulturowości? Jak nie popadać w schematyzm przy podejmowaniu tematu współistnienia kultur? W jaki sposób realizować międzykulturowe projekty, by nie wykluczały mniejszości? Na te pytania będziemy poszukiwać odpowiedzi w trakcie dyskusji. Zapraszamy działaczy wielokulturowych, animatorów kultury, aktywistów, badaczy, a także wszystkich tych, dla których kwestia współistnienia obok siebie różnych kultur, grup i społeczności jest tematem ważnym, zapraszającym do dialogu.

 

Udział w dyskusji wezmą: Mamadou Diouf (Fundator Fundacji „Afryka Inaczej”), Zuzanna Dłużniewska (Redaktorka portalu Kontynent Warszawa – Warszawa Wielu Kultur), Krzysztof Jarymowicz (Dyrektor Fundacji Dla Wolności), Jakub Petelewicz (Dyrektor Edukacyjny Fundacji Forum Dialogu Między Narodami) i Magdalena Wojno (Członkini Komisji Dialogu Społecznego ds. Cudzoziemców, Urząd m.st. Warszawy)

 

Kolejne wydarzenia w ramach cyklu „Wielokulturowa Warszawa”:
10 listopada 2013, g. 15.00, WIELOKULTUROWOŚĆ LOKALNIE – debata i warsztaty projektowe
15-17 listopada 2013, WIELOWARSZAWA: TOŻSAMOŚĆ MIASTA, warsztaty dziennikarsko-filmowe
21 listopada 2013, g. 20:00 pokaz filmu „MOJA WARSZAWA”, reż. M. Zmarz-Koczanowicz

 

Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny, więcej informacji wkrótce na stronie Muzeum.

Cykl działań „Wielokulturowa Warszawa” realizowany jest w ramach projektu „Żydowskie dziedzictwo kulturowe”, komponent „Oblicza różnorodności”.

Muzeum Historii Żydów Polskich
ul. Anielewicza 6