Jedyny w Polsce, coroczny przegląd filmów azjatyckich, odbędzie się w warszawskich kinach Muranów i Luna. 
W tym roku sekcja Focus poświęcona będzie Hongkongowi. Znajdą się w niej filmy najważniejszych twórców tamtejszej kinematografii. Jednym z nich jest Johnnie To, którego eksplorujące kino gatunkowe dzieła wielokrotnie prezentowano i nagradzano na najważniejszych międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno. Jego mało znane w Polsce filmy, np. Fulltime Killer (2001), Running on Karma (2003) czy Sparrow (2008), należą do klasyki kinematografii Hongkongu. W programie festiwalu znajdzie się także Drug War (2012), kolejna odsłona jednego z charakterystycznych tematów przewijających się przez twórczość reżysera - wojny narkotykowych mafii i policji. Film był prezentowany podczas festiwali filmowych w Rotterdamie oraz Rzymie. Był również nominowany do Azjatyckich Nagród Filmowych w trzech kategoriach: najlepszy montaż, film i scenariusz.
Konkursowa sekcja Nowe Kino Azji to stały element programu festiwalu. Obejmie najnowsze filmy z Azji Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć najlepsze produkcje regionu. Jednym z tytułów biorących udział w konkursie będzie 'Poor folk' (2013), najnowszy film Midi Z. Twórca jest znany uczestnikom zeszłorocznej edycji festiwalu - zrealizowany przez niego Powrót do Birmy był prezentowany w sekcji Wolność w Azji. 

Jak w roku poprzednim, nagrody w konkursie przyzna People's Jury - kilkunastoosobowe jury złożone z pasjonatów, amatorów lub półprofesjonalistów, powołane w drodze konkursu.
 
Kolejną częścią programu będzie retrospektywa filmów kultowego japońskiego twórcy - Tetsui Nakashimy. Urodzony w 1959 r. reżyser i scenarzysta to jeden z najbardziej oryginalnych współczesnych filmowców, wielokrotnie nagradzany przez Japońską Akademię Filmową oraz na międzynarodowych festiwalach (m.in. w Puchon, Singapurze, Hong Kongu, Yokohamie, Montrealu i Udine). Mimo niedużego dorobku uznawany jest za jednego z najważniejszych współczesnych japońskich reżyserów. Spod jego ręki wyszły takie tytuły jak Beautiful Sunday (1998), Kamikaze Girls (2004), czy Memories of Matsuko (2006). Wielokrotnie nagradzane Confessions (2010) to historia wyrafinowanej zemsty, rozgrywająca się miedzy młodą nauczycielką a jej uczniami. Film był japońskim kandydatem do Oscara.
 
W programie nie zabraknie Kina Grozy - także podczas tegorocznej edycji fani horroru po raz kolejny będą mieć okazję do udziału w nocnym maratonie filmowym tej azjatyckiej specjalności. Znajdzie się w nim inna produkcja Pang Ho-Cheunga, Dream Home (2010), o którym magazyn Filmmaker pisał: "(...) Jeden z najmocniejszych horrorów ostatnich kilkunastu lat. Ta przesiąknięta krwią zabawa z gatunkiem rodem z Hongkongu zyskuje drugie dno jako satyryczne spojrzenie na kryzys w budownictwie i bankowości, który załamał rynki na całym świecie."

Kino Luna i Kino Muranów

szczegółowy progenam na stronie www.piecsmakow.pl