Zapraszamy na wyjątkowe wielokulturowe warsztaty twórcze w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie organizowane przez fundację Strefa WolnoSłowa we współpracy z artystami związanymi z Helsinki Art Museum. W ramach współpracy Strefy WolnoSłowej z międzynarodowymi artystami zapraszamy na udział w nowym intensywnym warsztacie łączącym elementy audiowizualne, teatralne i muzyczne!  Warsztaty prowadzone będą przez kadrę fundacji Strefa WolnoSłowa oraz przez Alejandra Olarte i Paresha Joshi z Helsinki Art Museum. Zajęcia składać się będą z części audiowizualnej, teatralnej i muzycznej oraz zakończą się próbą otwartą dla publiczności w Sali Kameralnej Państwowego Muzeum Etnograficznego. 

Zapisy na warsztaty: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
Zapraszamy!

Program warsztatów:

20 maja 2013, godz. 17.00 – 20.30
Spotkanie integracyjne oraz warsztat audiowizualny: w czasie spotkania przeprowadzone zostaną podstawowe gry i ćwiczenia teatralne oraz zapoznamy się z literackim punktem wyjścia do warsztatów – opowiadaniem “Autobus” Julio Cortazàra. Druga część spotkania poświęcona zostanie warsztatowi audiowizualnemu z Pareshem Joshi oraz tworzeniu postaci teatralnych przy pomocy nowych mediów.

21 maja 2013, godz. 17.00-20.30
Podstawowe gry i ćwiczenia teatralne, improwizacje słowne i ruchowe wokół tematów poruszanych w opowiadaniu Julio Cortazàra, ciąg dalszy pracy z Pareshem Joshi nad tworzeniem postaci teatralnych, połączenie charakterystyki postaci w stworzonym opisie z ruchem i gestem scenicznym.

22 maja 2013, godz. 17.00-20.30
Gry i ćwiczenia teatralne, improwizacje grupowe wokół opowiadania Julio Cortazàra oraz warsztat muzyczny z Alejandrem Olarte – tworzenie swoistej “ścieżki dźwiękowej” do opowieści teatralnej.

23 maja 2013 17.00-20.30
Gry i ćwiczenia teatralne, improwizacje indywidualne i grupowe wokół opowiadania Julio Cortazàra oraz ciąg dalszy warsztatu muzycznego z Alejandrem Olarte – połączenie improwizacji teatralnych i muzycznych.

24 maja 2013 17.00-20.30
Gry i ćwiczenia teatralne i muzyczne. Praca nad połączeniem ruchu teatralnego, gestu z muzyką oraz tekstem. Tworzenie scenariusza próby otwartej – ćwiczenia z kreatywnego pisania oraz improwizacje słowne. Praca nad rytmem tekstu – połączeniem tekstu i muzyki.

25 maja 2013 10.00-13.30 (12.30 – próba otwarta dla publiczności)
W czasie spotkania przećwiczymy powstałe podczas warsztatów w tygodniu improwizacje muzyczne oraz teatralne, aby zaprezentować efekty pracy warsztatowej publiczności.

PROWADZĄCY:

Luis Alejandro Olarte (Kolumbia)
Muzyk, improwizator i muzykolog, pedagog zajmujący się edukacją w zakresie muzyki współczesnej. Skończył studia muzyczne ze specjalizacją Elektroakustyczna Kompozycja w National Conservatory w Paryżu. Jest również absolwentem Wydziału Muzyki Komputerowej w Escola Superior de Musica de Cataluña w Barcelonie. Obecnie przygotowuje doktorat w Sibelius Academy w Helsinkach, badając zastosowanie elektroakustyki w edukacji.

Paresh Joshi (Indie)
Multimedialny artysta i pedagog. Skończył Royal Academy of Arts w Londynie z dwoma specjalizacjami: sztuka multimedialna i rzeźba. Zaangażowany w wiele projektów artystycznych i edukacyjnych w Wielkiej Brytanii, Francji i Indiach. W swoich pracach opisuje konstruowanie się tożsamości poprzez środki multimedialne.

Alicja Borkowska (Polska)
Prezes fundacji Strefa WolnoSłowa, koordynatorka projektów teatralnych, reżyser, teatrolog. Magister Sztuki na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, studiowała na wydziale DAMS na Uniwersytecie w Bolonii, gdzie skończyła również podyplomowy kurs z organizacji wydarzeń wielokulturowych organizowany przez ATER Formazione. 

Tomasz Gromadka (Polska)
W zarządzie fundacji Strefa WolnoSłowa, dramatopisarz i dziennikarz, koordynator kontaktów ze szkołami i innymi placówkami. W fundacji zajmuje się też koordynacją uczestników projektów. Magister Sztuki na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Dziennikarz zajmujący się kulturą i sztuką, szczególnie teatrem i serialami, związany z redakcjami gazet codziennych i miesięczników. Dramaturg projektu Azyl Warszawa, autor tekstów do spektakli fundacji “Tu jest lepiej. Przyjeżdżajcie!” i “Przywiozę tu swoje podwórko”.

Więcej o projektach fundacji: http://strefawolnoslowa.pl/ i na Facebooku: Strefa WolnoSłowa.

Muzeum Etnograficzne w Warszawie
ul. Kredytowa 1