Głos ludzki jest najpiękniejszym instrumentem świata. Posiada go każdy z nas, niewielu jednak potrafi go używać.
Warsztaty śpiewu białego pomogą Ci odkryć własny, niepowtarzalny i naturalny głos, nauczą Cię bezpiecznego wydobywania bardzo silnego dźwięku.Warsztaty prowadzi Magdalena Sobczak-Kotnarowska wokalista Kapeli ze Wsi Warszawa. Śpiew biały - tradycyjny zwany też ludowym, etnicznym oraz śpiewokrzykiem to śpiew silny, jasny i swobodny, którym śpiewali nasi przodkowie. To śpiew bez wibracji, za to mocnym głosem. Dla przodków śpiew był naturalną potrzebą ekspresji. Głośne wspólne śpiewanie jednoczyło, dawało radość i było niezawodnym lekiem na depresję.
Taką 'szkołę śpiewu' uprawiali nie tylko mieszkańcy terenów Polski, ale naszych krajów ościennych.
Dzisiaj śpiewamy bardzo rzadko lub wcale, wstydząc się własnego głosu. Jeśli mówimy, to cicho, szybko i niewyraźnie. Bardzo często okazuje się, że ograniczają nas wyłącznie nasze przekonania o tym, że „ przecież ja nie potrafię śpiewać”. Możemy to zmienić. Jeśli wrodzona nieśmiałość, odwieczne kompleksy czy codzienny stres wiążą Twój głos w gardle – przyjdź na warsztaty.
Wymagania:
Zajęcia przeznaczone są dla każdego, kto chce odkryć potencjał swojego głosu. W warsztatach mogą wziąć udział zarówno osoby początkujące, jak i kontynuujące swoją przygodą z głosem i śpiewem.
Przygotowanie muzyczne nie jest wymagane.
Prowadzenie: Magdalena Sobczak-Kotnarowska – wokalistka, instrumentalistka –perkusistka, etnomuzykolog. Od kilkunastu lat zgłębia tajniki muzyki ludowej, przede wszystkim polskiej. Skończyła studia muzykologiczne, ze specjalnością Etnomuzykologia na Uniwersytecie Warszawskim. Współtworzy zespoły Kapela ze Wsi Warszawa, Village Kollektiv a wcześniej Swoją Drogą, gdzie śpiewa i gra na cymbałach. Badania terenowe, nagrania archiwalne i spotkania z mistrzami to źródła z których czerpie swoją wiedzę o polskim śpiewie ludowym.
Najbliższy jej jest śpiew biłgorajski, lubelski i mazowiecki. Praktykuje go koncertując w Polsce i w wielu krajach Europy, Ameryki Północnej, Afryki i Azji.
Koszt: warsztatów 220 zł
Zapisy trwają do 12 maja
Więcej informacji i zapisy: www.szumimi.pl
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 724 54 90 09
Liczba miejsc ograniczona
ul. Gałczyńskiego
Warszawa