Interaktywna scenografia, videomapping, multimedia. Istna fuzja sztuk, gdzie publiczność staje się reżyserem, scenografem, a nawet… aktorem. Czy jest możliwe połączenie sztuki konceptualnej z teatrem? Jest! Oto "Rum and Vodka Online" – pierwszy w Polsce tak multimedialny spektakl. 
 
 
Rum and Vodka Online to przedstawienie, w którym nie istnieją granice pomiędzy rzeczywistością, teatrem i światem wirtualnym. Spektakl ten to nowoczesne połączenie sztuki konceptualnej z teatrem, a także zderzenie żywego człowieka z siłą komputerów, laserów,  wizualizacji i nowinek technicznych w sztuce. To innowacyjna fuzja, gdzie publiczność staje się częścią spektaklu, reżyserem, scenografem, a nawet aktorem.
 
Główną rolę w spektaklu gra Amin Bensalem, absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego, znany m.in. z „Przebudzenia” Radosława Domańskiego czy „Szachownicy” Marcina Lesisza. W naszym przedstawieniu aktor staje się częścią publiczności, a publiczność staje się aktorem. Co więcej, widzowie uczestniczą także w budowie scenografii – podkreśla Bensalem. Z kolei scenografia generowana na żywo sprawia, że przestrzeń spektaklu przestaje być tą samą przestrzenią, a aktor staje się w wielu momentach tylko projekcją – dodaje. 
 
Scenariusz spektaklu napisany jest współczesnym językiem, momentami kontrowersyjnie i zabawnie. Jest lekki w odbiorze i mocny w przesłaniu. Dotyczy zagubienia się w teraźniejszym świecie pełnym wymagań, używek i seksu. Publiczność jest poddawana złudzeniom, które trudno odróżnić od prawdy.
 
Spektakl reżyseruje Agita Elksne, reżyser i choreograf z Łotwy, która w swoim dorobku ma wiele nagród i spektakli granych na międzynarodowej scenie. „Rum and Vodka Online” to projekt  międzynarodowy. Zamierzamy wystawiać go także w innych krajach – mówi Agita Elksne. Jest to to przedstawienie, w którym nie istnieją żadne granice. Trudno tu odróżnić złudzenie od prawdy, aktora od projekcji oraz przestrzeń wirtualną od przestrzeni rzeczywistej. A wszystko po to, by zadać widzowi pytanie „Co jest jeszcze teatrem, a co już jest życiem?” – podkreśla.  
 
Premiera19 kwietnia
Warszawskie Centrum Sztuki Cartonovnia
ul. Hożej 51