Ingeborg Strobl tworzy instalacje, wideo oraz książki artystyczne. Jest autorką licznych projektów w przestrzeni miejskiej. Studiowała na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Wiedniu i w Royal College of Art w Londynie. Wystawiała w najważniejszych muzeach w Austrii – MUMOK i Generali Foundation w Wiedniu, EVN Collection oraz Lentos w Linzu. Jej indywidualne wystawy odbyły się między innymi w Neue Galerie w Grazu, w wiedeńskiej Secesji, w Kunsthaus Bregenz oraz w Kunstverein w Salzburgu. Przez dwa lata wykładała na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Wiedniu.
Jako kuratorka zorganizowła wystawy w takich instytucjach, jak Kunstraum Niederoesterreich oraz Kuenstlerhaus Graz. Mieszka i pracuje w Wiedniu.

Kuratorzy/Kuratoren: Agnieszka Sural, Jacek Malinowski
 
 
Ingeborg Strobl jest znaną postacią wiedeńskiego świata sztuki. Urodzona w 1949 roku, należy do pokolenia, które w swoich działaniach podejmuje próbę pogłębienia dialogu pomiędzy dwoma krajami o silnych powiązaniach historycznych. Jedna ze stworzonych przez nią książek artystycznych była prawie w całości poświęcona polskiej rzeczywistości. Artystka, od kilkunastu lat regularnie odwiedzająca Warszawę, w Witrynie zaprezentuje instalację zbudowaną ze znalezionych lub zakupionych tu przedmiotów – pozornie bezwartościowych, z których najstarszy pochodzi z lat pięćdziesiątych minionego wieku. Dokumentom zmieniającej się rzeczywistości i marginesów życia codziennego będą towarzyszyły animalistyczne projekcje wideo.
 
Projekt „Poezja“ powstał w czasie pobytu rezydencyjnego artystki w Austriackim Forum Kultury w Warszawie w grudniu 2012 roku.
 
wstęp wolny

Galeria Witryna
Plac Konstytucji 4
info: www.dobrawitryna.eu  
 
Partnerami wydarzenia są Austrackie Forum Kultury w Warszawie oraz WARSZTAT Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.