Spotkanie rozpocznie projekcja filmu 'Babies' (reż. Thomasa Balmès) przedstawiającego rok z życia dzieci w Japonii, Namibii, Mongolii i Stanach Zjednoczonych. Po seansie odbędzie się dyskusja poświęcona różnicom międzykulturowym w rozumieniu i praktykowaniu rodzicielstwa oraz w konstruowaniu kategorii dzieciństwa w różnych kulturach. Gośćmi spotkania będą:

Iga Rutkowska – absolwentka Kolegium MISH na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach którego obroniła prace magisterskie w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej oraz w Zakładzie Japonistyki Wydziału Orientalistycznego. Prowadziła badania w Japonii w ramach stypendiów w latach 2004/2005 i 2009/2010. Obecnie kończy rozprawę doktorską poświęconą teatrowi kabuki i jego związkom z widowiskami ludowymi. Teatr i widowiska to jej największa pasja badawcza, jednak interesuje się także życiem codziennym, zróżnicowaniem regionalnym Japonii, a także teoretyczną stroną badań kulturoznawczych;

dr Jan Rogala – adiunkt w Zakładzie Turkologii i Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Interesuje się współczesnym językiem mongolskim, zagadnieniami związanymi z kwestią płci kulturowej w społeczeństwach azjatyckich, a także sytuacją gospodarczo-polityczną Mongolii oraz rolą polskich interesów w rozwoju gospodarczym Mongolii;

Maria Reimann – absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, doktorantka socjologii na Uniwersytecie Amsterdamskim w Holandii. Studiowała także na Uniwersytecie Kopenhaskim w Danii. Prowadziła badania na temat roli ojczyma w rodzinie rekonstruowanej, obecnie bierze udział w 'The Apparent Project', w ramach którego bada współczesne normy i praktyki rodzicielstwa w siedmiu europejskich krajach.

Wstęp wolny.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc należy zgłosić chęć uczestnictwa w spotkaniu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Duży Pokój
ul. Koszykowa 24/12.