Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie serdecznie zaprasza na nową wystawę fotograficzną - 'Liban'. Fotografie Darii Pawędy.
Wystawę zdjęć z Libanu można zobaczyć od 10 marca do 6 kwietnia, w gościnnej galerii w Traffic Clubie (2 piętro) przy ul. Brackiej 25 od 10 marca do 6 kwietnia.

Od autorki:
"Chciałbym przejść, by zobaczyć tę piękną ziemię za Jordanem i te piękne góry, i Liban." Pwt 3, 25
"Sprawiedliwy zakwitnie jak palma, rozrośnie się jak cedr na Libanie" PS 92,13

Liban – Lubnan - al-Jumhūrīya al-Lubnānīya – to kraj gór pokrytych śniegiem, zielonych cedrów, ukrytych w dolinach klasztorów, zabytków sięgających czasów fenickich, sklepów pełnych ekskluzywnych marek i kuchni, chyba najlepszej na całym Bliskim Wschodzie.
Liban, który wspominany jest ponad 70 razy w Starym Testamencie, nazywany niegdyś Szwajcarią Bliskiego Wschodu, przeżywający wciąż swoje wzloty i upadki, różnorodny religijnie i będący ojczyzną w równej mierze muzułmanów i chrześcijan, stanowi niezwykły cel każdej podróży. Dla mnie była to podróż spontaniczna i krótka, jednak wystarczająca by podziwiać wspaniałe zabytki, w tym niezwykłe mozaiki w słynnym Meczecie Al-Omari w Bejrucie, wspiąć się na zbocze góry Makmal, żeby zobaczyć słynny Las Bożych Cedrów, odpocząć i medytować w Klasztorze Świętego Antoniego Wielkiego w Qozhaya w Dolinie Kadisza…a wieczorami spacerować nadmorskim bulwarem czy odpocząć w jednej z libańskich restauracji rozkoszując podniebienie najlepszą na świecie sałatką tabouleh, słodką baklawą i kawą za kardamonem. Do Libanu na pewno wrócę, na dłużej.

Daria Pawęda

www.dariapaweda.pl

O autorce:
Daria Pawęda - z zamiłowania fotograf oraz podróżnik. Chętnie odwiedza miejsca rzadko odwiedzane przez turystów. Pasjonuje się również muzyką etniczną oraz tańcem. Sama również tańczy m.in. flamenco, bharatanatyam, taniec orientalny.
W swoich fotografiach uwiecznia różne zakątki świata, a także świat artystów, muzyków i tancerzy.



Traffic Club
(2 piętro)
ul. Bracka 25