Samba karnawałowa. W trakcie karnawału w brazylijskim Rio de Janeiro tradycją stały się pochody prowadzone przez grupę muzyków i profesjonalnych tancerzy samby na wielkim placu zwanym sambodromem. Poszczególne szkoły samby przygotowują przez cały rok barwne dekoracje, taneczne choreografie i rytmy. Wszystko po to, aby jeden raz w roku wspólnie zatańczyć, zabłysnąć w trakcie barwnych pochodów i wygrać nagrodę dla najlepszej szkoły sambodromu. Przygotowywane przez tancerkę Rose Almeidę lekcje mają prezentować ten popularny w Polsce sposób tańczenia samby w najlepszym, oryginalnym wydaniu prosto z Brazylii.
Prowadzenie Rose Almeida wtorek 19:30 i piątek 18:30
Afro-brazil - Coraz większą popularność zyskują techniki tańca afrobrazylijskiego takie jak uliczna samba, ijexa, afoxe. Wywodzą się one z technik kultury tradycyjnej, oraz kultowych tańców afrobrazylijskich bóstw Orixas, związanych z żywiołami natury. Zajęcia prowadzi Rose Almeida, brazylijska tancerka, która brała udział w wielu pokazach i projektach ukazujących bogactwo tych fascynujących, wzbudzających żywotną energię technik tańca.
Prowadzenie Rose Almeida wtorek 17:30
SEMBA SOLO (z elementami Kilapanga) Angola
To tradycyjny rodzaj muzyki z Angoli. Ten styl jest prekursorem różnych stylów muzycznych, takich jak: Samba (z Brazylii), Kizomba czyli "wielka impreza" (angolański styl muzyczny pochodzący bezpośrednio od Zouk i rytmów karaibskich) i Kuduro czyli "twardy tyłek" (energiczny, dynamicznym angolański techno/house).
Prowadzenie: Dúnia Pacheco poniedziałek 18:30
AFRO MIX (Kuduro & ndombolo)
Kuduro (Cú duro), przetłumaczający dosłownie twardy tyłek. To jednocześnie taniec i styl muzyczny rodem z Angoli. Bardzo energetyczny, brzmi jak electro z wyraźnymi i agresywnymi breakami. Czerpie zarówno z hardcore techno, jak i z tradycyjnych angolskich gatunków, takich jak Semba czy jej współczesna wersja – Kizomba. Ndombolo powstawał równocześnie w belgijskim i francuskim Kongo (dziś Republika Demokratyczna Konga). Podobnie jak kuduro, jest solowym tańcem. Kroki są bardzo charakterystyczne i dynamiczne. To taniec, który wymaga od tańczącego dobrego poczucia rytmu oraz elastyczności bioder.
Prowadzenie: Dúnia Pacheco środa 19:30
MAPOUKA
Wywodzi się z Wybrzeża Kości Słoniowej. To zdecydowanie taniec dla kobiet, które chciałyby poznać nieodkrytego talentu trzęsienie pośladkami do bardzo rytmicznej i specyficznej muzyki. Taniec ten pomaga ‘’uwolnić pupę od kręgosłupa’’ pozwalający na elastyczność i pełną kontrolę mięśni pośladkowych.
Prowadzenie: Dúnia Pacheco poniedziałek 17:30
Afrykańska Szkoła Ruchu i Tańca 'Uanga'
ul. Białostocka 22