Przedświąteczne spotkanie muzyczne, poświęcone prezentacji nowej płyty wydanej przez legendarne już, niszowe wydawnictwo Obuh. Będzie to wieczór koncertowo- wizualny, w czasie którego zagrąja twórcy płyty, czyli improwizujące trio Mermago oraz wystąpi znana tancerka Butoh, Sylwia Hanff. Wizuale analogowe wykreuje na tę okazję Damiano.
Zespół Mermago wystąpi w składzie:
  • India Czajkowska - głos, flet poprzeczny
  • Ryszard Latecki - bębenek, trąbka, harmonium, fortepian
  • Maciej Cierliński - lira korbowa

INDIA CZAJKOWSKA
Wokalistka, kompozytorka, pianistka i performerka. Związana z warszawską sceną muzyki improwizowanej. Tworzy na składy kameralne jak i porusza się w eksperymentalnych przestrzeniach z użyciem elektroniki i sonorystyki, niekonwencjonalnie potraktowanego głosu. Koncertowała z własnym akustycznym składem Ness oraz powołała do życia zespół Cadyk grający muzykę żydowską w nowych aranżacjach. Dwa lata temu ukazała się jej solowa płyta Cosmospir wydana przez włoski label Hic Sunt Leones. Projekt Cosmospir Summum w formie multimedialnego performansu prezentowany był w tym roku na Nurt Off wrocławskiego festiwalu PPA. Tworzy muzykę filmową i teatralną, współpracowała m.in. z reżyserem Piotrem Uklańskim, Andrzejem Titkowem, teatrem ruchu Te-ART KAM i praskim teatrem Wytwórnia. W latach 2002-2004 prowadziła cykl koncertów muzyki improwizowanej Konstelacje w muzycznym klubie Jazzgot. Jako improwizująca wokalistka nagrywała i koncertowała m.in z etno-jazzową formacją Ensamble Elektra z Nowego Jorku, zespołem Drum Freaks, Markiem Chołoniewskim w elektronicznym projekcie Hipnagog, zespołem Le Plastique Mystification. Od kilku lat współpracuje studyjnie i koncertowo z Tadeuszem Sudnikiem (live electronics). Gościnnie nagrała również płytę z zespołem Lux Occulta (The Mother and The Enemy, 2001) i trip-hopowym projektem Black Glass (2010). W roku 2010 jej współpraca z Grekiem Bakisem Styliosem i Alio Die (Włochy) zaowocowała płytą Circo Divino (Hic Sunt Leones) utrzymaną w stylistyce eksperymentalnej elektroniki.

RYSZARD LATECKI
Multinstrumentalista (trąbka i fortepian), wynalazca latary - opatentowanej półprogowej gitary (www.geocities.com/rlatecki), twórca wielu różnych formacji muzycznych występujących pod nazwami Latecki Improv, Latarka 44, Laterna. Szczególnie aktywny na scenie alternatywnej muzyki improwizowanej. Istotą jego projektów jest spotkanie na scenie lub w studio muzyków reprezentujących różne muzyczne nurty; muzyków mających jednak jedną wspólną cechę: zamiłowanie do improwizacji. Improwizacji pozbawionej formalnych założeń, zgodnej z duchem miejsca i czasu, w których odbywa się koncert. Opartej w dużej mierze na intuicji. Uczestniczą w tych projektach muzycy z takich nurtów jak: muzyka współczesna (Tadeusz Wielecki, Jerzy Kornowicz), muzyka dawna (Maciej Cierliński, Milena Machaczyńska), jazz i yass (Włodzimierz Kiniorski, Tomasz Gwinciński), live electronics (Tadeusz Sudnik), world music (muzycy z formacji Yerba Mater), polska muzyka źródeł (Krzysztof Wrona, z którym w ramach projektu WIOHA Ryszard Latecki gra dżezz dziadowski).
Uczestniczą też w tych projektach czołowi przedstawiciele alternatywnej sceny litewskiej i ukraińskiej.

MACIEJ CIERLIŃSKI
Autor eksperymentalnego projektu Maćko Korba, opierającego się głównie na brzmieniu liry korbowej. Współtwórca projektu Lirnicy XXI wieku - mający na celu prezentację muzyków oraz ukazanie kondycji tego instrumentu współcześnie. W muzyce Cierlińskiego odnaleźć można echa polskiej tradycji lirniczo-dziadowskiej. Pojawiają się również kompozycje z czasów dawniejszych, m.in.: francuskiego baroku ale także melodie bałkańskie i cygańskie. Sięgając po współczesny warsztat środków kompozytorskich (np. minimal music), tradycja ludowa łączy się z eksperymentalnym brzmieniem, nadając jej aktualny i przede wszystkim emocjonalny wyraz.
Cierliński często podkreśla, że ten współczesny nurt jest mu szczególnie bliski i charakterystyczny w jego muzyce. Oryginalne połączenie różnych gatunków zachęciło do współpracy innych ciekawych twórców. To m.in.: Hans Van Koolwijk, konstruktor awangardowych instrumentów (Festiwal Muzyki Współczesnej Audio Art 2007), oraz Tony Gatlif, reżyser filmów: Vengo, Gadjo Dilo, Transylwania, Latcho Drom. Projekt Macieja Cierlińskiego - Maćko Korba jest laureatem Grand Prix oraz I nagrody im. Czesława Niemena podczas X edycji Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja w roku 2007. Nagranie Polskiego Radia Oberek w wykonaniu zespołu Maćka Korby otrzymało Nagrodę Specjalną w Międzynarodowym Konkursie Nagrań Muzyki Folkowej EBU - 2009 Svetozár Stračina Grand Prix.

SYLWIA HANFF
Tancerka butoh, instruktorka improwizacji tańca i symboliki ciała, nauczycielka jogi kundalini i medytacji labiryntu, tancerka-mim; tańca współczesnego i orientalnego uczyła się na wielu międzynarodowych festiwalach i warsztatach tańca w Polsce, Niemczech i Wielkiej Brytanii; uczyła się i występowała ze Studiem Mimów Stefana Niedziałkowskiego; tańczyła w międzynarodowych projektach tanecznych w choreografii Atsushiego Takenouchi, Katy Juhash i Fran Barbe, a także spektaklu Taniec Lasu w choreografii Kana Katsury we współpracy ze Stowarzyszenie Chorea; była aktorka zawodowego zespołu Warszawskiego Teatru Pantomimy, 10 lat współpracowała z Teatrem Narodowym i Operą Narodową, a także Teatrem Powszechnym w Warszawie; współpracuje z teatrami fizycznymi i eksperymentalnymi; założyła i prowadzi Teatr LIMEN.


Wstęp: 7 i 10 pln.

praCoVnia art klub
ul. Popiełuszki 16

www.pracovnia.art.pl